BĚŽECKÉ TRASY

Krkonoše: běžecká trasa na vrchol Černé hory

Běh do vrchu na Černou horu a dolů do Janských Lázní za odměnu lanovkou.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Krkonoše a Podkrkonoší

Kraj: Královéhradecký

Délka trasy (km): 5.564

Převýšení (m): 694

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Stojíte u dolní stanice lanovky Ski Areálu Černá hora, nachází se zde velkokapacitní parkoviště. Namasírujte svaly, toto nebude žádný běh po vrstevnici. Jedná se totiž o běh do vrchu - na 5,6 km nastoupáte 673 výškových metrů! Na vrcholu Vás čeká spousta zábavy, dostat se tam prostě musíte!

Ve 1299 m n.m., na samém vrcholu Černé hory ční nad vrcholky smrků televizní vysílač. Kousek pod ním odolně vzdoruje nepříznivým Krakonošovým rozmarům bytelná Černá bouda, od které je luxusní výhled na Sněžku. Oproti tomu zdevastovaná Sokolská bouda má již svou slávu za sebou a jenom zeje prázdnotou. Nahoře také můžete vyšplhat 106 schodů na vrchol rozhledny Panorama a dolů Vás sveze Černohorský express. Toto vše za to stojí, takže hurá do prvních kroků po modré turistické značce, která vede po sjezdovce.

Po přeběhu lyžařské lávky zahýbáte kolmo doleva a stoupáte dalším výsekem lesa. Až vyběhnete na horskou cestu, od modré se odpojíte a po cestě běžíte doprava. Zanedlouho jste na křižovatce turistických cest, berete červenou a vbíháte do lesa na Zvonkovou cestu, po které se dříve sjíždělo na rohačkách. Nic není nekonečné, za odbočkou k Malým pardubickým boudám se terén přiostří, pak narovná a u hotelu Černá bouda máte vyhráno, kochejte se výhledy, za půl kilometru totiž protínáte cílovou pásku na samém vrcholu Černé hory.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku