BĚŽECKÉ TRASY

Kralupy nad Vltavou: běžecká trasa kolem Vltavy do Řeže

Rovinatá a přesto nebezpečná trasa těžkým terénem po krkolomné stezce zaříznuté v ostrých stráních nad řekou Vltavou.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Střední Čechy - severovýchod - Polabí

Kraj: Středočeský

Délka trasy (km): 10.743

Převýšení (m): 151

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Start je od začátku pěší lávky v Lobečku, který je částí města Kralupy nad Vltavou. Trasa je na celé své délce označena červenou turistickou značkou, měří 11 km a vede v těsné blízkosti řeky Vltavy, po jejím pravém břehu.

Zpočátku má cesta klidný charakter, vede po klasické cyklostezce kolem vody. Ve Chvatěrubech běžíte pod zříceninou starého zámku a za vesnicí začíná Přírodní park Dolní Povltaví. Kaňonovité údolí Vltavy zde tvoří skalní stepy příkrých strání, na jejichž vrcholech jsou vyhlídky. Zatím se Vám běží krásně, možná nevíte, co Vás čeká. Veškerá sranda totiž končí od přívozního domku Na Dole, odkud cesta dostává přímo sebevražedný ráz. Běžíte po krkolomné, proklatě úzké stezičce, z jedné strany ohraničené strmými stráněmi a ze strany druhé kolmým srázem k vodě. Stačí malinké zaváhání, a...

Že jste v Řeži, poznáte podle žlutozelené lávky přes řeku, na jejímž konci nastupujete do vlaku a za čtvrt hodinky jste zpátky v Kralupech, nebo v Praze. Byl to úžasný běh!

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku