BĚŽECKÉ TRASY

Prales v Praze: běžecká trasa přes Satalice a Vinoř

Satalická Bažantnice a Vinořský park jsou chráněná území, která byla hojně osídlena již v pravěku - zažijete tu mokřady, jeskyně, staré tlusté buky, žijí zde vzácná, silně ohrožená zvířata a cestu Vám budou ztěžovat popadané stromy…není vyloučeno, že zde na nějakého zapomenutého neandrtálce nenarazíte...Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Praha

Kraj: Praha

Délka trasy (km): 4.695

Převýšení (m): 58

Povrch: Přírodní terén (kros)

Popis běžecké trasy

Vybíháte od konečné zastávky autobusů „Satalická obora“, případně se do Satalic můžete dostat i vlakem. Prvních 200 m běžíte po silnici na Radonice. Vstupem ve zdi vbíháte do Satalické bažantnice, lesní cestou běžíte vpravo a na začátku staré kaštanové aleje berete pole! Přes pole nevede žádná cesta, své naleštěné maratónky nechte tedy doma, boty budete mít celé od bahna. Polní úsek je dlouhý 1 km, držte se pořád při kraji lesa a pole Vás samo vyvede na lesní cestu na začátku přírodní rezervace. Po chvilce se ocitáte na krásném, ukrytém palouku. Přes toto místo nevede žádná turistická značka, nikdo o něm neví a myslím, že může s lehkostí konkurovat paloukům na Šumavě.

Na druhém konci palouk vyústí na lesní pěšinu, která Vás okolo jeskyní přivede na žlutou turistickou značku, po které ve stejném směru pokračujete k rybníku s ostrůvkem, kde je také k vidění skála s vytesanými lavičkami. U rybníku se od žluté značky odpojujete a uhýbáte vlevo na hráz. Na konci hráze stoupáte neznačenou lesní stezkou prudce nahoru, stáčíte se vlevo a cestu Vám stěžují popadané stromy. Za 0,5 km vybíháte na lesní cestu se žlutým značením, zatáčíte vpravo a stoupáte ke staré, třířadé kaštanové aleji. Zde to vypadá podobně jako ve francouzské oboře Chateau Versailles. Alejí se vracíte zpět k místu, ze kterého jste šli do polí a abyste zpět do Satalic nemuseli stejnou cestou, tak odtud běžíte doprava kolem přírodního náměstíčka s travnatým porostem a památnými duby, které jsou už kousíček od výchozí konečné zastávky autobusů.

Satalická bažantnice s Vinořským parkem je protkaná celou řadou úzkých stezek a cestiček, které přímo vybízejí k důkladnějšímu prozkoumání této velkolepé zámecké obory. Je pozoruhodné, jaké přírodní krásy se nacházejí na území hlavního města Prahy.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Jonáš Holub

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.00
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse

Tak toto brzy vyzkouším, myslel jsem, že tímto směrem od Prahy jsou jen pole a satelitní vesničky, ale ten popis zni dost dobře!

Martin D.
Martin D.

Znám jen polovinu trasy, ta je nádherná. Zato pro případné protažení (4.6 km není mnoho) doporučuji udělat na konci trasy takový "ocásek" směr Jenštejn - po NS k Vinořskému rybníku (ten je dost malebný, velká část je asfalt) a pak po červené krásnou pěšinou podél potůčku až k Jenštejnu. Když je bahno, je to docela technické. Buď se to dá otočit na ul. Vinořská nebo až v Jenštejně u hradu,

Jirka Č
Jirka Č

Běhám tuto trasu celkem pravidelně, jedniná nevýhoda je za většího mokra, kdy je v lese celkem dost bahna. Další možností prodloužení trasy o zhruba 2,5km je vyběhnout do nového parku mezi ulicemi "K Radonicům" a "K Cihelně" (na mapě je tam přímo název obce SATALICE). Povrch cest je vysypaný hrubším pískem, bezpečné běhání i za šerq a tmy.

Rosa
Rosa

Tesim se, az to vyzkousim, v unoru se stehuju do Satalic...budu rada za pripadna dalsi doporuceni bezeckych tras v teto lokalite a okoli!

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku