BĚŽECKÉ TRASY

Jizerské hory: běžecká trasa z města Liberec na hřeben Maliníku

Výběh z města Liberec přes vyhlídkovou Libereckou výšinu a osadu Rudolfov na hřeben Malinového vrchu nad ski areálem Bedřichov a přes Hašlerovu chatu a rozlehlý Harcovský les dolů do Starého Harcova.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Jizerské hory

Kraj: Liberecký

Délka trasy (km): 12.855

Převýšení (m): 500

Povrch: Přírodní terén (kros)

Je trasa něčím speciální? Výběh na vrchol

Popis běžecké trasy

Vybíháte od tramvajové zastávky Lidové sady - ZOO, která je u vstupu do liberecké zoologické zahrady. Hned na začátku trasy rozproudíte krev v žilách výběhem na Libereckou výšinu. Tam stojí stejnojmenná, nově zrekonstruovaná pětiboká rozhledna, která je postavena v duchu středověkého rytířského hradu a nabízí panoramatický výhled do širokého okolí. Od rozhledny běžíte po žluté značce ke Strážnímu buku, od kterého berete až do sedýlka nad Bedřichovem červenou turistickou značku. Budete stoupat po lesní cestě s kameny a v horské osadě Rudolfov poběžíte okolo vyhlášené České chalupy.

V sedýlku nad Bedřichovem přebíháte hlavní silnici a se zeleným značením, které Vás bude jizerskohorským prostředím provádět až na konec trasy, se okolo parkoviště dostáváte na hřeben Malinového vrchu. Ach, to je nádhera! Běžíte lesní cestou přímo po hřebeni a vychutnáváte pohlednicové scenérie roubených chalup na lyžařských svazích, které pod kopcem plynule přecházejí v horské středisko Bedřichov, jež je v Jizerských horách největším centrem sportovního dění.

Lehce za polovinou trasy nemůžete minout obří Hašlerovu chatu, která je v současnosti mimo provoz. To ale nevadí, protože k osvěžení Vám poslouží kousíček vzdálená studánka, kam Vás dovede křížová cesta. Cílový Starý Harcov je na svém okraji Liberce od Hašlerovy chaty vzdálen 6 km. Čeká Vás náročný úsek lesními stezkami, členitým a orientačně těžkým terénem Harcovského lesa, já jsem se tu jednoho dlouhého večera motal v bludném kruhu. Ze Starého Harcova si trasu můžete jakkoliv prodloužit anebo odsud autobusem pokračovat do centra města, které je bohaté celou řadou architektonických skvostů.

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
0.00
Celkem hodnotilo trasu 0 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku