BĚŽECKÉ TRASY

Přírodní park Oslava u Brna: běžecká trasa přes Údolí Oslavy a Chvojnice

100% přírodní trasa krásnou přírodou s výhledy na údolí řeky Oslavy.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Brno a okolí

Kraj: Jihomoravský

Délka trasy (km): 23.897

Převýšení (m): 640

Povrch: Přírodní terén (kros)

Popis běžecké trasy

Tato běžecká trasa výhradně 100% přírodou začíná v jihomoravském městě Oslavany. Město je snadno dostupné z hlavního města Moravy Brna přímým autobusovým nebo vlakovým spojením. Už jenom tohle město stojí na návštěvu. Nejen samotný renesanční zámek Oslavany se základy ze 13. století(http://www.mesto-oslavany.cz/zamek/d-79055/p1=1477), ale také v křídlech zámku můžete navštívit Muzeum hornictví a energetiky nebo Hasičské muzeum Oslavany. Po doběhnutí je možné se občerstvit ve zdejším Městském zámeckém pivovaru Oslavany ( http://www.pivo-oslavany.cz/ ). Pro ty, kteří si nejdou pouze zaběhat, je možné navštívit také zábavní park s příběhem – Permonium a důl Kukla ( http://www.permonium.cz/ ) s možností vyběhnutí na těžní věž vysokou 41 metrů po 152 schodech, zdoláním všech překážek lanového centra nebo si zahrát interaktivní hru Magic Permon.

Samotná trasa začíná v centru Oslavan a vede po žluté turistické stezce. Ze začátku do kopce po zpevněné asfaltové cestě. Následně se z této cesty odpojíte a dostáváte se do velmi rozmanitého terénu nahoru a dolů mezi stromy, po kamenech až skalkách (není to nebezpečné a celou dobu běhatelné). Po cestě je také možné vidět krásné výhledy na protější vesničku Čučice, přes kterou se budeme vracet a také na celé kouzelné údolí řeky Oslavy.

Další zastávkou vhodnou na svačinku asi na 9. kilometru je vyhlídka Malá skála, ze které lze vidět rozprostírající údolí přírodní rezervace, kde na vrcholku leží zřícenina Levnov, přes kterou na zpáteční cestě také poběžíme.

Po prudkém seběhnutí k řece Oslavě se dostaneme k Šlapkově skále a Senoradskému mlýnu. Zde doporučuji běžcům doplnit zásoby pití a schladit se v čisté řece. Následuje prudké stoupání po červené/zelené turistické značce na zmiňovanou zříceninu Levnov.

Zde už budeme na vrcholku a u rozcestníku Panorama – vyhlídka se odpojíme z červeno/zelené pouze na zelenou turistickou značku. Po této značce se dostáváme přes některá kempová místa a vesničku Čučice zpět přírodním parkem do Oslavan.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Filip Křivánek

Autorem trasy je Filip Křivánek


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
5.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Marcel 02:43:49 17.10.2015 6:51
Přidej svůj zaběhnutý čas:

Diskuse


Krásná trasa, rozhledy, žádný asfalt, jen samá příroda .... osobně ji znám a můžu doporučit :)

Tomáš Ježek
Tomáš Ježek

Chtěl jsem ji sem vložit, ale koukám, že jdu s křížkem po funuse :) Trasa je to velice příjemná, až na pár kratších asfaltových úseků. Odechnout si lze na několika vyhlídkách a dát odpočinout nohám i mysli. Pouze já mám raději opačný směr :)

Marcel
Marcel

Nádherná trasa, za mě i celkem náročná, po dešti to místy trochu klouzalo, ale ty výhledy na údolí řeky Oslavy - paráda. Díky za tip

Radek
Radek

Tu trasu taky znám. Jezdíval jsem po ní pravidelně na MTB.  Je to tam úžasné!

Vladislav
Vladislav

Pěkná trasa je taky od Skřipského mlýna pod Kuroslepami do Oslavan: http://200km.cz/2015/07/28/vylet-kolem-mlynu-od-pamatniku-britskych-vojaku-az-do-oslavan/

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku