BĚŽECKÉ TRASY

Nová Paka: běžecká trasa s výhledy na Český ráj a Krkonoše

Okružní panoramatická trasa, která vás provede hlubokými lesy na pomezí Českého ráje a Krkonoš.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Český ráj

Kraj: Královéhradecký

Délka trasy (km): 23.47

Převýšení (m): 532

Povrch: Převážně terénní

Je trasa něčím speciální? Hřebenovka

Popis běžecké trasy

Trasa začíná na vlakové stanici Nová Paka město, odkud vyběhneme po červené turistické značce na horní stanici lyžařského vleku. Po krátkém běhu, zhruba 2km se dostaneme ven z lesa, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Krkonoše a po 1 km se naopak otvírá výhled jižním směrem na Jičínskou kotlinu, a navíc je možné dohlédnout přes Polabí až na Železné hory.

Po této hřebenovce doběhneme na rozcestí Skalka, zde seběhneme asi 300m po asfaltové cestě směr Zboží a ihned na první možné  odbočce zahneme doprava na neznačenou lesní cestu. Na té se po několika krocích můžeme opět kochat výhledy do ,,kraje“. Stále se držíme při okraji lesa, až seběhneme do osady Chloumek, kde se napojíme na jedinou asfaltovou cestu, která se vine směrem ku Zboží, které jsme prakticky oběhli. Tam, se ale opět nepodíváme a seběhneme na modrou, po které se takzvanou ,,Německou cestou“ (vybudovali ji němci během 2.sv.v.) dostaneme do Tužína. Při seběhu se můžeme občerstvit u studánky v Záduši.

Tužíně se napojíme na žlutou a následně po modré vyběhneme na zříceninu hradu Bradlec. Zde se nabízí místo na odpočinek po náročném stoupání, lepší je ale vydržet a smočit rty v chmelovém moku nebo v malinovce v zájezdním hostinci Na Klepandě, můžete i něco malého zakousnout, protože bude potřeba spousty energie na závěrečné a jistě nejtěžší stoupání na hrad Kumburk.

Za svůj výkon budete odměněni kruhovým výhledem z vyhlídky ve věži. Jistě každý z vás pozná Ještěd, Trosky nebo třeba Sněžku. Znalejšímu oku nebude cizí elektrárna Chvaletice, Jizerské hory, Kozákov nebo například vzdálené Orlické hory. Pokud budete mít štěstí, tak si můžete koupit malé občerstvení nebo suvenýr v hradním šenku, který je příležitostně otevřen. Následuje už jen příjemný seběh na již známé rozcestí Na Skalce a odtud posledních pět kilometříků do Nové Paky.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Martin Novotný

Autorem trasy je Milan Hofman


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.00
Celkem hodnotilo trasu 1 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku