BĚŽECKÉ TRASY

Kokořínsko – Máchův kraj: běžecká trasa kolem Máchova jezera

Okolo největšího rekreačního rybníka v Libereckém kraji s krásami vyhlídek nebo koupáním také na písčitých plážích.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Českolipsko

Kraj: Liberecký

Délka trasy (km): 19.413

Převýšení (m): 437

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Tato krásná rovinná trasa okolo Máchova jezera s výjimkou dvou prudších stoupání na dvě nádherné vyhlídky, začíná v dobře přístupném městečku Doksy.

Trasa vede z místního nádraží po červené značené stezce podél vody až na začátek vesnice Staré Splavy. Zde se odpojíme od značení a budeme se držet stále podél vody kolem lanového centra a mnoha míst na koupání až k modře značené cestě.

Podle tohoto značení si mohou dát vytrvalejší jedinci výstup na první horu Šroubený 375 m n. m a s ní spojenou Havraní skálu, odkud jsou krásné výhledy do širokého okolí. Běžci, kteří takovou náročnost (délka/stoupání) trasu nedají, tak mohou zatím počkat v přístavišti Šroubený s krásným výhledem na celé jezero a možností koupání.

Zde už běžíme nejenom po modré značené turistické stezce, ale také po naučné stezce Swamp a NS Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku. Po těchto NS pokračujeme také z rozcestníku U parkoviště až k rozcestníku Pod Borným.

Zde je další možnost pro ty, kteří mají rádi běhatelné kopečky s odměnou krásných výhledů – hora Borný 446 m n.m. Z výstupu pokračujeme zpátky po NS Se Čtyřlískem okolo Blaťáku až do malé vesničky Břehyně, kde se dostaneme k dalšímu neméně hezkému rybníku – Břehyňský rybník.

Odtud opět po stejné NS pokračujeme lesem k odbočce na vyhlídku Králův stolec a následně zpět do města Doksy. Proběhnutím městem se napojíme opět na červeně značenou turistickou stezku.

Po celé trase je dostatek míst k vykoupání, občerstvení a relaxaci při delší běžecké trase. V první polovině se nedá téměř ztratit, protože hlavním vodítkem jsou břehy jezera. V druhé polovině je v lesích více cest, ale i tak je cesta dobře k nalezení.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Filip Křivánek

Autorem trasy je Filip Křivánek


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
4.50
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku