BĚŽECKÉ TRASY

Šumava: běžecká trasa kolem Vltavy z Nové Pece do Stožce

Rovinatý běh šumavskou krajinou v okolí Lipna, trasa vede podél železniční tratě poblíž řeky Vltavy mezi Novou Pecí a Stožcem.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Šumava

Kraj: Jihočeský

Délka trasy (km): 15.913

Převýšení (m): 211

Povrch: Převážně asfaltový

Popis běžecké trasy

Nacházíte se v Národním parku Šumava na Lipně, přesně u vlakového nádraží v obci Nová Pec. Je zde kemp, několik restaurací a u mostu přes Lipno je bezproblémový přístup k vodě. Čeká Vás krásný, ničím nerušený běh v romantické šumavské krajině poblíž meandrující řeky Vltavy, která se u Nové Pece vlévá do Lipenské přehrady.

Průběh Novou Pecí Vám usnadní modré turistické značení a od konce obce poběžíte celou dobu po rovinaté cyklostezce, se kterou budete kopírovat malebnou jednokolejku, na které ani zde nechybí typické drážní domky, úzké přejezdy a miniaturní železniční zastávky.Trasa vede pestrou a krásnou krajinou, čisté smrkové lesy střídají palouky a tu a tam zahlédnete nějakou chalupu. Kdo se bude chtít občerstvit, tak ho 4 km před cílovým Stožcem, v železniční stanici Černý Kříž, potěší stylově zařízená nádražní hospůdka.

Těch 16 km uteče jako voda, že až se vláčkem vrátíte po jednokolejce opačným směrem ze Stočce do Nové Pece nazpět, budete si chtít dát tuto trasu znova. A klidně můžete, je totiž opravdu krásná!

Fotografie z běžecké trasy

 

Autorem trasy je Jonáš Holub


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
3.50
Celkem hodnotilo trasu 2 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku