BĚŽECKÉ TRASY

Moravský kras: běžecká trasa severní jeskynní částí v oblasti Macochy

Desetikilometrový rovinný okruh okolo spousty jeskyň a výhledů v CHKO Moravský Kras.Základní parametry běžecké trasy

Turistický region: Moravský kras a okolí

Kraj: Jihomoravský

Délka trasy (km): 9.851

Převýšení (m): 236

Povrch: Převážně terénní

Popis běžecké trasy

Z Vilémovic se snadno dostaneme na placené parkoviště, které se nachází pár kroku od začátku naší trasy. Ta se nachází na horním můstku propasti Macochy, do které je odtud krásný výhled. Je zde také turistická chata s informačním centrem, kde lze koupit mapy, suvenýry a je to také jediné občerstvení na trati.

Běžecká trasa začíná prudším schodovitým sestupem po žluté turistické stezce k dolnímu můstku Macochy, odkud vidíme, co jsme během pár metrů sklesali. Pokračujeme dále 4 kilometry po stejném žlutém značení. Zároveň běžíme také kousek po NS Macocha až k vyhlídce Koňský spád (viz foto). Zde je místo na odpočinek a pokochání se krásnými výhledy na údolí, kterým se za pár kilometrů budeme vracet.

Pokračujeme dále lesem po lesních stezkách až k rozcestníku U Dubu. Zde se prudce otočíme vlevo a po asfaltové lesní červeně značené cestě běžíme dolů. Po této cestě se dostáváme do údolí, kde poběžíme kolem jeskyní - Novoroční, U Tří síní, Brumlerky, U Žida, Pod Lucerkou, Americkou a dalšími. Nachází se zde také různé propasti, skály a turistická místa s přístřeškem pro odpočinek. Dostáváme se po silnici až k rozcestníku Pod Salmovkou. Zde začíná nejtěžší část trasy. To co jsme celou dobu klesali, musíme vyběhnout zpět nahoru. Během pár set metrů ukrutného převýšení se dostáváme zpátky po červené, modré nebo také zelené a NS Macocha zpět až k turistické chatě na horním můstku Macochy.

Fotografie z běžecké trasy

FotografieFotografie

 

Autor fotografií je Filip Křivánek

Autorem trasy je Filip Křivánek


Hodnocení běžecké trasy
Průměr
2.33
Celkem hodnotilo trasu 3 běžců
Zaběhnuté časy na trase (od nejrychlejšího)
Běžec Celkový čas Datum Tempo (min/km) Poznámky
Přidej svůj zaběhnutý čas:
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku