Čelovky

Recenze čelovky Led Lenser Neo

Recenze čelovky Led Lenser Neo

Dnes vám přinášíme recenzi čelovky Neo od známého výrobce Led Lenser, která zaujme velmi širokým světelným kuželem. Čelovka je lehká a skladná, ale i odolná, tedy najde využití na cestách i na "takové to domácí svícení".Údaje výrobce:

Módy:vysoký / nízký výkon / blikání

Světelný tok: 90 / 20 / 20 lumenů

Doba svícení: 10 / 40 /100 hodin

Dosvit: 10 metrů

Napájení: 3 AAA baterie

hmotnost: 54 g bez baterií, 88 g (váženo s dodanými bateriemi Duracel)

Chráněné proti stříkající vodě (IPX4)

Kapesní čelová svítilna

Dodává: MORIS design

Infocena: 827 Kč

Více info na www.LedLenser.cz

Neo je lehký, miniaturní a hlavně originální model čelové svítilny Led Lenser určený na běhání a turistiku, jehož největší předností je širokoúhlý tvar světelného kužele. Jediná vysoce svítivá LED dioda je ukryta v nenápadném předním díle čelovky. Reflektor bílého světla vyzařuje do široka asi 190 stupňů horizontálně a 150 stupňů vertikálně. Osvětlení je rovnoměrné v plném rozsahu lidského zraku, tudíž jepohled do blízké vzdálenosti velice přirozený, což zdaleka není samozřejmost. Dosvit je díky tomu o něco menší, jen 10 m. Pro blízké okolí je ale při širokém vyzařovacím úhlu a světelném výkonu 90 lumenů pocit vidění opravdu luxusní. Světlo je dobře patrné pro kolemjdoucí/jedoucí i hodně zboku. Dalším důležitým detailem je blikající červená LED dioda na zadní krabičce s bateriemi. To má velký význam pro bezpečnost při pohybu na chodnících, cyklostezkách a silnicích.

Uchycení čelovky Led Lenser Evo na hlavě zepředuUchycení čelovky Led Lenser Evo na hlavě zepředu

Uchycení čelovky Led Lenser Evo na hlavě zboku...a z boku

Zadní červená diodaZadní červená dioda

 

 

 

 

 

 

 

 

Svítilna má vpředu nahoře jediné malé tlačítko na ovládání všech funkcí, tedy různých intenzit a režimů předního světla i zadní červené blikačky. Na gumovém popruhu posuvná zadní krabička je s přední částí spojena krouceným kablíkem s dvěma sponkami. Vedle zadní červené diody je nenápadný nápis „open“, který napoví, kde se silikonové pouzdro přetáhne přes plastovou krabičku. Uvnitř lze pak vyměnit 3 AAA tužkové baterie. Odolnost je proti stříkající vodě dle IPX4. Světlo se na hlavě příjemně nosí a drží tam kde má a to jak při chůzi tak i při jízdě na kole. Světelný modul je na popruhu napevno a nelze nastavovat polohu, což podle mé zkušenosti nevadí, bylo by to zbytečné vzhledem k širokým vyzařovacím úhlům. Světlo se dodává v 5 různých neonových barvách a design je dle hodnocení mého i mých přátel moderní a elegantní. Potěší také pětiletá záruka.

Detail čelovky a obalu na baterieDetail čelovky Led Lenser Neo a obalu na baterie

Použití svítilny je široké stejně jako její paprsek. Vzhledem k nízké váze a miniaturním rozměrům ji lze v pohotovosti nosit u sebe a kdykoli použít. Nejvíce jsem ocenil přirozenou barvu a široký vertikální i horizontální úhel osvětlení.

Tato recenze vyšla v časopise Svět outdooru 3/2014.

 


Vybavení vhodné pro běžecký trénink najdete na webu www.SvetBehu.cz.Diskuse

Dudy
Dudy
Dobrý den.
Jenom se mi zdá, že model "určený na běhání a turistiku" by měl mít trochu větší dosvit.
Možná na a běh po širokých, ideálně osvětlených, cestách a když turistiku, tak autoturistiku. :-)
Nedokážu si v praxi moc představit běh členitějším terénem, či hustým lesem, ani např. hledání značky při turistice s tak omezeným dosvitem.
Myslí, že povaze světla spíš odpovídá "takovéto domácí svícení", stavba stanu, vaření, pohyb nenáročným terénem....
Ale možná jsem jen zhýčkaný výkonnějšími modely.
Roman
Roman
pokud je clovek outdoorovej nadsenec, koupi si lepsi. já jsem vsadil na kvalitu. Mám čelovku od Ledlenser, maximální spokojenost, dlouho vydrží bez nabíjení., vysoká svítivost a vysoký dosah.
Mira Stehno
Mira Stehno

já mám ledlenser NEO, je lehlá, žádná těžká kráva na hlavě, pohodlná a nemohu souhlasit s příspěvkem níže, Zdá se mi výkonná a dlouho vydrží.Jasný, že jsou na trhu luxusnější čelovky, já tuhle však koupil za 680 Kč a za tuto cenu opravdu vysoká kvalita.

Jirka T
Jirka T

já mám taky LEDLENSER NEO. Každý rekreační i závodní běžec, který kdy běžel za tmy, požaduje po dobré čelovce především lehkost, pohodlnost, výkonnost a výdrž. A přesně tyto parametry splňuje pro mě tato čelovka.


Každý rekreační i závodní běžec, který kdy běžel za tmy, požaduje po dobré čelovce především lehkost, pohodlnost, výkonnost a výdrž. A přesně tyto parametry splňuje čelová svítilna - See more at: http://www.ledlenser.cz/produkty/celove-svitilny/ledlenser-neo-modra/#sthash.77Fq7o1a.dpuf
Tomáš Ježek
Tomáš Ježek
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
Jaryn
Jaryn

Tak jsem si koupil neo na základě kldných reakcí na heurece. Nevím kde běhajíti co to napsali, ale já vidím v lese prd. Je to tak o zlámání nohy. Do kopce to je ještě dobrý, ale z kopce to je úplně k ničemu. Doma do kůlny ok.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku