Radeč Maraton vyhrál suveréně Petr Minařík mezi ženami Kristýna Junková + FOTOGRAFIE VŠECH ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

Na aprílovou sobotu se milovníci a vyznavači trailu vydali na 48 dlouhou trať skrz nádherné kopečky nedaleko Plzně. Z první trojice mužů se na konec prosadil Petr Minařík a mezi ženami si pro vítězství suverénně doběhla Kritýna Junková.

Nádherné počasí uvítalo běžce o sobotním aprílovém ránu. Teplota během dne vystoupala až na krásných 20 stupňů, což pro některé běžce znamenalo větší spotřebu tekutin i sil. Maratonce, kterých se na start postavila necelá padesátka, čekala trať o délce 48 km se vydali na trať již o brzké deváté hodině ráno. Skupinka prvních tří mužů ve složení Petr Minařík, Tomáš Svoboda a František Mach se utrhla již na desátém kilometru a běžela pohromadě až do poloviny trati. V druhé polovině se ale rozdělili a první jmenovaný se trhla do cíle doběhl s náskokem nádherných 17 minut na druhého Tomáše Svobodu a časem pod 4 hodiny!

Prohlédněte si další fotografie ze závodu…

Z žen bezkonkurečně stylem start cíl uháněla a zvítězila Kristýna Junková, která dokončila v čase 4 hodiny a 26 minut a to v absolutním pořadí na 4. místě! Na druhém místě doběhla Jana Machová a na třetím místě Petra Dolejšová.

Radeč Maraton je trailový závod, který se koná na sever od Plzně v Křivoklátské vrchovině kolem vrcholu Radeč (721 m). Součástí závodu jsou tratě na 48 km, 21 km a 7,5 km. V zázemí kolem kempu Habr se konají také dětské závody. Další informace o závodě vč. odkazů na web závodu a výsledky najdete v termínovce SvetBehu.cz.

Na start půlmaratonské trati se postavila téměř stovka žen a mužů. Startovalo se v 11:00 a to už slunce opravdu začínalo pálit stejně jako první Michal Procházka, který si doběhl pro vítězství v čase 1:29. Za ním následoval Štěpán Rapp a na třetím místě organizátor celého seriálu Pilsen Trail Jiří Bouchal.

Ani mezi ženami nebyla malá konkurence. Jana Kolářová vyhrála suverénně v čase 1:49, souboj o druhé a třetí místo byl velmi těsný a rozhodovaly jen vteřiny. Nakonec druhá Barbora Šturmová a třetí Andrea Frantová.