Radeč maraton ovládli Tomáš Eisner a Kristýna Junková + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V sobotu 24. března se uskutečnil Radeč maraton ze seriálu Hannah Pilsen Trail, který vyhráli v rekordních časech Tomáš Eisner a Kristýna Junková. Podrobnosti čtěte v následujícím článku!

Letos se běžci museli poprat s obzvláště náročným terénem

Okruh dlouhý 46 km s převýšením 1400m byl letos obzvláště náročný – na hřebeni Radče a vrcholech Žďáru a Trhoně to klouzalo na zmrzlém sněhu, v nižších polohách se závodníci museli poprat s bahnem.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Vrchol Radče letos zdolali i závodníci obou kratších tratí

Díky změně umístění centra závodu se letos nově podívali na vrchol Radče i závodníci na 7,5 km trati. Stejně jako půlmaratonci museli hned po startu zdolat 150 m převýšení k pozůstatkům hradu Radeč s vyhlídkou na hřebeny Brd. Podle ohlasů v cíli to byla změna pozitivní.

edná se o trailový závod, který vede skrz překrásné radečské lesy a jejich vrcholy. Více informací o Radeč maratonu najdete v termínovce.

V kategoriích nad 40 let na hlavní 46 km trati zvítězili Pavel Vrána a Štěpánka Herradová. Na půlmaratonu byl absolutně nejrychlejší Petr Minařík (muži nad 40 let) a Dana Holíková (ženy do 40 let). Nejkratší trať 7,5 km ovládli Petr Šimonek a Kateřina Pourová.

Nechyběla ani zahraniční účast

Zařazení Radeč maratonu mezi šest nejlepších maratonů východní Evropy přilákalo řadu zahraničních borců z Německa, Rakouska, Belgie, Rumunska, Irska a Indie! I dětské tratě měly mezinárodní obsazení, když na závod dorazila početná skupina běžců z Indie.

Těšit se můžete i na další díly seriálu Hanna Pilsen Trail. 2. června pokračuje seriál Letkovskou čtyřicítkou a 10. listopadu bude uzavřen maratonem na Krkavci.