RECENZE VYBAVENÍ Shortky, kalhoty, ponožky

RECENZE: CEP Fitness - kompresní podkolenky nejen na běh

RECENZE: CEP Fitness - kompresní podkolenky nejen na běhÚdaje výrobce:

Materiál:Polyamid 85 %
Spandex 15 %
Barevné varianty: pastelově korálová, modrá, fialová (pouze dámské) a černá (dámské i pánské)
Dostupné velikosti: II – V: dámské II – IV, pánské III – V
Infocena: 1250 Kč
Dodává: MAXIS
Více info na www.cepsport.cz

 


CEP Fitness mají označenou pravou a levou ponožkuCEP Fitness mají označenou pravou a levou ponožku

CEP Fitness mají zvýšené polstrování v oblasti Achillovy šlachyCEP Fitness mají zvýšené polstrování v oblasti Achillovy šlachy

CEP Fitness - polstrování chodidlové částiCEP Fitness - polstrování chodidlové části

Prohlédněte si další fotografie k článku...

 


 

Technologie

Kompresní podkolenky CEP Fitness využívají technologie medi compression, což je technologie, kterou vyvinula společnost medi. Tato společnost čerpá své zkušenosti z medicínského prostředí a určuje tak správný stupeň komprese pro sportovní aktivity. Technologie navíc slibuje optimální kompresi pro regeneraci i výkon.

Další velice příjemnou vychytávkou kompresek je chodidlová část, která je polstrovaná a dle výrobce zabraňuje puchýřům. Jako ochranu Achillovy šlachy mají kompresky zvýšené polstrování po celé její výši. Tato vychytávka je příjemná a při běhu v terénu také praktická.

Odvod potu a antibakteriální úprava

Výrobce navíc slibuje podporu správné termoregulace a odvodu potu od nohy - v tomto případě jistě také bude záležet na vhodně zvolené obuvi. Pokud se vám ale hodně potí nohy, tak je to skvělá volba! Po doběhu jsem měla z kompresek velice příjemný pocit - nohy byly suché nebo mírně opocené a i např. při půlmaratonu nedošlo k podření či tvorbě puchýřů. Kompresky vám nohu samozřejmě nevysuší, od nohy vám pot ale budou odvádět. Navíc antibakteriální úprava v podobě stříbrných iontů zamezí vzniku nepříjemných zápachů.

 

CEP Fitness jsem s radostí brala i na své výběhyCEP Fitness jsem s radostí brala i na své výběhy

 

Vlastní zkušenost

Kompresní podkolenky CEP Fitness, jak už z názvu vyplývá, nejsou určené pouze na běh. Jejich využítí je mnohem širší. Dají se využít i na indoorové aktivity. Můžete je tedy vzít např. i na běžecký pás.

Od té doby, co se na českém trhu objevily první kompresní podkolenky, jsem jich vyzkoušela už celou řadu. V průběhu jejich používání jsem zaznamenala dva základní problémy - nepříjemná komprese, která mi nohy v některých případech až odkrvovala, a velice náročné oblékání. Využívala jsem je tedy ve většině případů pouze na regeneraci a také na dlouhé cesty. Ráda a často i s rodinou cestuji a při dlouhých přeletech v letadle se mi nošení kompresních podkolenek osvědčilo. Nicméně jsem je velice zřídka z výše uvedených důvodů využila pro aktivitu (běh) samotnou.

Urychlí regeneraci a eliminují vibrace

Běhám převážně v lesích, ale v průběhu zimy 2018 jsem se připravovala na silniční půlmaraton. Tvrdé dopady na asfalt a další umělé povrchy jsou velice zatěžující pro šlachy a svaly. Kompresní podkolenky CEP v tomto velmi pomohou. Jejich úkolem je mimo jiné zamezovat vibracím způsobených dopady a urychlovat regeneraci. Zda dochází k urychlování regenerace, se dá těžko odhadnout - je zde totiž mnohem více faktorů. S jistotou ale mohu říci, že ihned po jejich nasazení dochází k příjemnému pocitu úlevy.

Výhodou kompresek CEP Fitness je, že jsou z příjemného materiálu a jednoduše se nasazují. Rozhodně s nimi nebudete zápasit a rádi po nich znovu sáhnete.

Správná velikost je základ

I když to na trhu už není nic neobvyklého, tak i výběr velikosti, kde se bere v úvahu obvod lýtka, je promyšlený. Podkolenky mě nikde neškrtily ani se v průběhu výběhů neshrnovaly. Noha má při běhu tendenci zvětšit svůj objem (zejména za teplého počasí), a tak se stane, že se komprese může stát malinko nepříjemnou a na některých místech tlačit. Taková situace se mi ale nestala - proto skutečně doporučuji se na výběr správné velikosti při nákupu soustředit. Pokud vyberete správně, budete mít pocit, že vám kompresky byly ušity na míru.

Kompresky na každodenní aktivity

Kompresní podkolenky CEP FITNESS se mi zdají jako velice příjemná varianta pro ty, kteří s kompresí teprve začínají. Příjemný stupeň komprese mile překvapí i ty, kteří ji dříve odmítali. Kompresní podkolenky jsem dosud využívala především ve fázi regenerace, tyto mi ale vyhovují i na běh samotný. Velice se mi líbí také netradiční barevné varianty. Navíc podkolenky můžete využít i na indoorové aktivity - do fitness centra nebo na jiné sporty - volejbal, fotbal či další aktivity.

Zaujalo mě:
  • Příjemná komprese
  • Pohodlnost oblékání
  • Zajímavé barevné varianty

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku