Trička, bundy

Recenze bundy Adidas Terrex Windstopper Fast

Recenze bundy Adidas Terrex Windstopper Fast

Lehoučká, na omak příjemná, anatomicky střižená, lehce strečová bunda, univerzálně využitelná a nijak neomezující pohyb. Tak nějak by šla jednou větou charakterizovat tato softshellová bunda značky adidas, donedávna vnímaná spíše jako značka  sportovně módní. 

Údaje výrobce:

Adidas Terrex Windstopper Fast Jacket

Lehká pánská softshellová bunda

Infocena: 4999 Kč

Dodává: Adidas


Už při prvním pohledu na tento tyrkysově modrý model je ale jasné, že Adidas to myslí s outdoorem čím dál vážněji a že se nemá za co stydět. Použitý materiál Gore Windstopper Soft Shell (100% polyester) je zárukou patřičné větruodolnosti, a přitom i slušné paropropustnosti směrem od těla. Poradí si i s krátkodobou přeháňkou a je mírně strečový.

 

Adidas Terrex Windstopper Fast Jacket, foto Marie Durajová

Adidas Terrex Windstopper Fast Jacket, foto Marie Durajová

Adidas Terrex Windstopper Fast Jacket, foto Marie Durajová

 

Při odzkoušení zjistíte, že jednotlivé díly této „bundičky“ jsou ergonomicky a anatomicky střiženy a že při pohybu máte pocit naprosté volnosti. Nikde nic netáhne, neškrtí.  Vše je tomu podřízeno.  V adidasu tomu říkají Formotion. Tři kapsy s chytře krytými zipy, konce rukávů zakončené pružnou gumou, hlavní zip podložený širší légou, jednoruční stahování na spodním okraji. Takřka nic nechybí. Dokonce často nepříjemný koncept kapuce schované v límci tu s ohledem na nízkou gramáž materiálu a tenkou kapuci pocitově nijak nevadí. Kapuci z jemného zátěrového ripstopového materiálu je možné na hlavě stáhnout podle potřeby. Takže i když trochu sprchne nebo nepříjemně fouká, máte o hlavu postaráno. Všechno se to vešlo do 476 g ve velikosti L. Hledat tady nedostatky je těžké. Bundě bych mohl vytknout snad jen čtyři vyčuhující „prvky“, kterých se však jde jednoduše zbavit nůžkami. V mém případě to byly tři koukající konce nití a sedmistránková „bible“ textilních cedulek, informujících ve 24 jazycích o údržbě. Je to věc názoru, ale možná by se u takovéto „fast motion“ bundy šikly konce rukávů zakončené otvory pro palec.

Díky tomu, že bunda Terrex Fast dobře padne na tělo a nebrání pohybu, vyhoví i při lezeckých aktivitách.  Jinak je to ale široce univerzální kousek, který vás díky své nízké hmotnosti a skladnosti může doprovázet, kamkoliv se hnete. Pro něžné pohlaví nabízí adidas i dámskou verzi.

 

Co se nám líbí:
Lehoučká, atraktivní
Univerzálně využitelná softshellka
Na omak příjemný materiál


Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 3/2013


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku