Trička, bundy

Recenze bundy Ferrino Brandberg a kalhot Masindi

Recenze bundy Ferrino Brandberg a kalhot Masindi

 

V outdoorové řadě Highlab připravila italská firma Ferrino softshellovou bundu Brandberg a outdoorové kalhoty Masindi.Ferrino Brandberg

Pánská i dámská softshellová bunda

Nepromokavost: 10 m v. s.

Prodyšnost: 5 l

Infocena: 3015 Kč

Ferrino Masindi

Pánské i dámské outdoorové kalhoty

Materiál: 97 % bavlna, 3 % Spandex

Infocena: 1605 Kč

Dodává: Ferrino CZ

bunda Ferrino Brandberg a kalhoty Masindi

Jde o bundu a kalhoty v pružném provedení oblíbeného těsného střihu. Oba modely mají také stejně pojmenované pánské a dámské protějšky.

dámská bunda Ferrino Brandberg

pánská bunda Ferrino Brandberg

Lehká softeshellka

Softshellová bunda Brandberg je produktem trendu lehkých, pružných a přiléhavých bund s kapucí. Nepostrádá žádný z prvků obvyklých pro tělové softshellky, jako je těsná kapuce bez štítku, delší rukávy či propracovaný těsně obepínající střih. Dámská verze má navíc druhý krátký zip u krku a pružné manžety v rukávech. Základem je nový obousměrně pružný materiál softshell HL Stretch Shield Lite s membránou s  propustností 10 m v. s. a prodyšností 5 litrů. Řadí se k tenoučkým a lehkým materiálům, které jsou velmi příjemné na omak, u pánské verze uvádí výrobce hmotnost bundy 360 g pro velikost L. Vzhledem k přiléhavému stylu mohl být střih univerzálnější, podle zkušeností testovacího týmu bunda nepadne na každou postavu a je třeba ji vyzkoušet, aby správně seděla. Bunda Brandberg patří ke středně dlouhým bundám a uplatní se prakticky při všech sportovně laděných aktivitách i pro většinu klimatických podmínek, snad kromě delšího deště.

detail rukávu

bunda Ferrino Brandberg a kalhoty Masindi

Kalhoty z 97 % bavlny

Kalhoty Masindi jsou outdoorové kalhoty z elastické bavlny. I tady na první pohled ihned zaujme velmi příjemný materiál, který tvoří z 97 % bavlna a zbylé 3 % Spandexu zajišťují mírnou pružnost. Z dlouhodobého hlediska bude třeba vlastnosti materiálu nazvaného Cotton Stretch teprve prověřit, ale při krátkém vyzkoušení se jevil velmi dobře. Střih kalhot je přiléhavý, pružný pas doplňuje volně protažená vnitřní tkanice. Využití kalhot bude vzhledem k příjemnosti materiálu pro denní nošení, i když určení výrobce a také vybavení pouze základními kapsami, předem tvarovaná kolena a všité upínací poutko směřují jak k lezení, tak pro další pohybově náročnější outdoorové aktivity.

kalhoty Masindi

kalhoty Masindi

Ačkoliv u recenzované bundy Brandberg a kalhot Masindi nejde o komplet, mohou být samozřejmě použity společně. V obou případech uživatelé ocení příjemný materiál, v obou případech je potřeba velikost dobře odzkoušet a v obou případech je k dispozici několik barevných provedení, které zvláště v dámské verzi také určitě potěší.

bunda Ferrino Brandberg a kalhoty Masindi


Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 2/2013


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku