Trička, bundy

Recenze bundy The North Face Stretch Diad

Recenze bundy The North Face Stretch Diad

 

Jak z názvu vyplývá, bunda Stretch Diad je vyrobena ze strečového materiálu. Konkrétně se jedná o nylon ripstop 2.5 L Hyvent s DWR. Co se na bundě nejvíce osvědčilo a co nám naopak přišlo na obtíž?The North Face Stretch Diad Jacket

Nepromokavá dámská bunda

Infocena: 4990 Kč

Dodává: The North Face

Bunda patří do kolekce Summit Series, je k dispozici v dámském i pánském provedení a její hlavní výhodou je nízká hmotnost, která činí pouhých 340 g (vel. M).

The North Face Stretch Diad, foto Snížák

 

Bunda má jednoduchý střih s pevnou nastavitelnou kapucí a s větracími otvory v podpaží, které se velice snadno ovládají. Kapuci je možno stáhnout kolem obličeje pomocí pruženky, další stahování je na bocích kapuce s ovládáním na temeni hlavy. Po dotažení obou pruženek kapuce velice dobře sedí na hlavě. Pro případ, že pod ni potřebujeme vzít např. silnější zimní čepici, je kapuce dostatečně velká a prostorná. V deštivém či větrném počasí jsem ocenila přední vyztužený štítek, který dobře chrání obličej. Pod ním je všitý proužek pružného materiálu, díky kterému kapuce dokonale kopíruje obvod obličeje a vítr nemá šanci pod ni proniknout.

The North Face Stretch Diad, foto Snížák

 

Střih a design bundy jsou podle určení minimalistické a vše je podřízeno nízké hmotnosti. Co se designu týče, velmi jsem ocenila dámské barvy, ve kterých je bunda k dispozici,  – já mám růžovou. Kapsy bundy jsou umístěny dostatečně vysoko a je do nich pohodlný přístup i se zapnutým bederním pásem. Uvnitř kapsy je v její spodní části ovládání stahování bundy. Stahování v pase bunda nemá. V podpaží jsou umístěny dostatečně velké klasické větrací otvory s dobře dostupnými zipy, které uživatel snadno rozepne a zapne jednou rukou. Všechny použité zipy jsou osvědčené YKK. Konce rukávů je možné stáhnout suchými zipy druhé generace.

The North Face Stretch Diad, foto Snížák

 

Co bych bundě vytkla a co mně vadilo při každém použití, je zakončení hlavního zipu. Nahoře není ničím překryté a zip mě na krku dřel. Výrobce se snažil snížit hmotnost co nejvíce, ale zrovna v tomto případě to bylo spíš kontraproduktivní. Drobný prvek, který jsem naopak velmi ocenila, je počesaný funkční materiál, vlaminovaný do bundy v oblasti za krkem. V chladných a větrných dnech, kdy jsem byla pod bundou jen lehce oblečená, mě bunda v této části na kůži nechladila, naopak příjemně hřála.

The North Face Stretch Diad, foto Snížák

 

Co se nám líbí
Nízká hmotnost a sbalitelnost
Přístupnost a ovládání větracích otvorů
Barvy

Recenze vyšla v magazínu Svět outdooru 3/2013

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku