VÝŽIVA

Cuketová omáčka na těstoviny bez vaření

Cuketová omáčka na těstoviny bez vaření

Letní recept na poslední chvíli. I v jednoduchém jídle může být vše, co potřebujeme.

100% vegan, bez lepku  • 1-2 mladé cuketky
  • 1 lžíce tahiny (nebo jiné oříškové či semínkové pasty)
  • pár stroužků česneku podle chuti
  • 1 lžíce umeoctu
  • 1 lžíce konopného oleje
  • 2 lžíce lahůdkového droždí
  • Koření bylinný peprník podle chuti
  • čerstvé lístky máty

Cuketu neloupeme, jen ji na menší kousky dáme do mixéru spolu s česnekem, tahiny, umeoctem, droždím, peprníkem a olejem a rozmixujeme dohladka. Z části cukety můžeme předem nastrouhat tenké špagetky, které pak přidáme k těstovinám. Omáčku nalijeme na těstoviny, posypeme lístky máty a cuketou a je hotovo!

V teplých dnech použijeme nejlépe kukuřičné bio těstoviny, protože kukuřice ochlazujea díky bio kvalitě máme jistotu, že kukuřice není geneticky modifikovaná.

Cukety pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla, podporují metabolismus a díky vysokému obsahu vlákniny pomáhají pročistit střeva. Slupka cukety obsahuje důležité vitamíny jako vitamin A, vitamin E, celé plody pak i mnoho hořčíku,také fosfor, draslík, železo, měď, zinek a některé vitaminy skupiny B.

Umeocet podporuje trávení a podporuje imunitu, je vhodný pro sportovce, jelikož váže v tělě vodu. V receptu nahrazuje běžnou sůl, protože je výrazně kyselo-slaný. Umeocet vzniká při fermentaci švestiček umeboshi jako odpadní produkt.

Lahůdkové droždí je výborným zdrojem vitamínů skupiny B a bílkovin. Navíc přirozeně zvýrazňuje chuť pokrmu.

logo VitálkaAutorka článku Mirka Nováková vlastní kamenný obchod Vitálka v Litoměřicích. Vystudovala vyšší odbornou školu zdravotnickou na obor diplomovaný farmaceutický asistent, ale později prošla rekvalifikačním kurzem poradce pro výživu a také má certifikát na instruktora nordicwalking. V současnosti sbírá velkém kuchařky všeho druhu, nejvíce času tráví v kuchyni, na zahrádce nebo v přírodě  a ponořená do knížek. Více informací o obchůdku naleznete zde.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku