POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Prague Park Race spouští registrace

Prague Park Race spouští registrace

Od pondělí 1.8. se můžete hlásit na nový závod v Praze – Prague Park Race, který se bude konat v sobotu 29. října v Prokopském údolí. Generálním partnerem akce je Hudy, prodejce sportovního vybavení La Sportiva.Na závodníky čeká trasa dlouhá 14,5 kilometru se 450 metry převýšení

Povede převážně po nezpevněných cestách, s výhledy do údolí i jeho středem. „Přes „Prokopák“ občas běhám z práce a tamní příroda je nádherná, a na to, že je to nedaleko centra Prahy, i překvapivě divoká. Snažili jsme se závodníkům nabídnout trasu s překrásnými výhledy a zároveň s technickými pasážemi pro větší zážitek z běhu“, uvádí Jan Mrázek, bývalý reprezentant v orientačním běhu a stále aktivní běžec, jeden z autorů trasy.

Závod se koná poslední říjnový víkend, takže jej závodníci mohou pojmout i jako rozloučení s běžeckou sezónou. Zázemí najdou na louce u restaurace Na Cvičišti v pražských Hlubočepích, kde bude také start a cíl.

Trať vede přes Prokopské údolí s výhledem na skály

Trasa odtud vede přes Butovické hradiště s výhledy na Prokopské a Dalejské údolí, následuje výběh k sídlišti Velká Ohrada a pokračuje se středem údolí s výhledem na skály. Před cílem závodníky čeká krátký, ale nádherný úsek roklí k Pražany vyhledávanému Jezírku. Závěrečný výběh do cíle pak prověří, kdo si správně rozložil síly.

Pro prvních 100 přihlášených je připraven dárek

Na trati a v cíli bude pitný režim formou iontových a energetických nápojů zajišťovat italská firma Giro d'Italia. Ta má nové zastoupení v České republice, ale dlouhou tradici v domácí Itálii a také je jedním ze sponzorů Tour de France. Pro prvních 100 přihlášených je ve startovním balíčku připraven dárek od firmy La Sportiva v podobě v podobě funkčních ponožek v hodnotě 300 Kč..

„Ač z Prahy nejsem, něco už jsem tu naběhal. Ale v Prokopském údolí jsem ještě nebyl, o to víc mě trasa uchvátila. Doufám, že si sem závodníci najdou cestu, aby poznali, jaký běžecký „poklad“ mají kousek od domu“, dodává další autor trasy – Roman Skalský, jeden z našich nejúspěšnějších běžců do vrchu.

Propozice závodu


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku