ZE SVĚTA ZAJÍMAVOSTI

Co přinese olympiáda v Riu? Koho a kdy sledovat?

Co přinese olympiáda v Riu? Koho a kdy sledovat?

Hlavní svátek sportovců a sportovních fanoušků celého světa bude již dnes zahájena. Olympijské hry v Rio de Janeiru odstartují slavnostním zahájením a v atletických disciplínách budeme moct sledovat hned několik českých sportovců.Hry XXXI. letní  olympiády odstartují velkolepým zahajovacím ceremoniálem již 5. srpna a sled sportovních klání se bude konat až do 21. srpna. Atletické disciplíny se budou konat ve čtvrti Maracana, kde se nachází atletický stadion.

Z českých hvězd se na startu objeví následující:

V královské disciplíně jediná česká zástupkyně

Eva Vrabcová Nývltová - jako jediná se nominovala na start královské disciplíny maratonu. Její první maraton, který si zaběhla v květnu v Praze, stačil na olympijský limit s přehledem. Uvidíme, co předvede v celosvětové konkurenci.

Maraton se poběží v neděli 14. 8. od 14:30.

Anežka Drahotová - tato 21 letá chodkyně z Rumburka je držitelkou národních rekordů na 10 i 20 km. Anežku známe z české scény také jako běžkyni, která se účastnila např. Pražského půlmaratonu. Na olympiádě bude ale bojovat v rychlochůzi na 20 km.

Sledovat ji můžete  v pátel 19. 8.

Na 400 metrů má Česko hned několik želízek v ohni

Zuzana Hejnová - Zuzanu asi netřeba představovat. Tato zkušená atletka, která se specializuje na 400 překážek, již předvedla výborné výkony na světových mítincích. JE mistryní světa z roku 2013 a 2015. Olympijskou medailistkou (3. místo, 2012) z Londýna a nespočet dalších úspěchů na domácí i světové scéně.

Denisa Rosolová - tato 30 letá atletka z Karviné má také velmi kvalitní výsledky i zkušenosti. Na olympiádě v Londýně (2012) skončila na výborném 7. místě. Je mistryní Evropy z roku 2011 v Paříži a své zkušenosti jistě prodá i na této olympiádě.

1. kolo rozeběhů je plánované na úterý 16. 8., semifinále na středu 17. 8. a finále na pátek 19. 8.

Pavel Maslák - jeho poznávacícm znamením jsou rukávky a jeho nejsilnější disciplínou 400 metrů - jedna z nejnáročnějších disciplín vůbec. Na OH v Londýně skončil 12. a i na této olympiádě si v tvrdé konkurenci bude pomýšlet na co nejlepší umístění

1. kolo rozeběhů je plánované na sobotu 13. 8., 1. semifinále na 14. 8. a finále na sobotu 15. 8.

Jakub Holuša - tento talentovaný atle předváděl poslední roky neuvěřitelné výkony v hale i pod otevřeným nebem. Jeho hlavní disciplínou je 800 m a 1500 metrů. Na 1500 metrů dokonce překonal více než 30 let starý národní rekord! Na olympiádě ho uvidíme také v disciplíně na 1500 metrů.

1. kolo rozeběhů je plánované na úterý 16. 8., 1. semifinále na pátek 19.8., finále na neděli 21. 8.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku