POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Trailový běh Žďárskými vrchy Saar Challenge se uskuteční v sobotu 24. září

Trailový běh Žďárskými vrchy Saar Challenge se uskuteční v sobotu 24. září

Měsíc po úspěšném srpnovém silničním Hlineckém půlmaratonu se do tohoto města na Chrudimsku sjedou příznivci běhání v terénu. V sobotu 24. září se uskuteční druhý ročník trailového závodu Saar Challenge.Stejně jako vloni budou v okolí Hlinska připraveny tři trasy

Stejně jako vloni budou v okolí Hlinska připraveny tři trasy, a to o délce 64, 39 a 21 kilometrů, na všech jsou pro muže i ženy vypsány tři věkové kategorie. Každá trasa má samostatný start, s hodinovými rozestupy. Navíc na trati Long – 64 km je vypsána i soutěž dvojic, a to pro kategorie muži, ženy a mix.

 

Nádherná krajina Žďárských vrchůNádherná krajina Žďárských vrchů

Jana Ryantová na trati loňského ročníkuJana Ryantová na trati loňského ročníku

MedaileMedaile

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloni startovala na všech tratích necelá stovka vytrvalců, letos je již nyní tento počet v přihláškách překročen, online registrace za výhodnější startovné končí 9. září. Možné je přihlásit se i v den konání závodu.

Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo

„Žďárské vrchy jsou mou srdcovou záležitostí. Ačkoliv se jedná o jedno z nejkrásnějších míst naší země, cíleně sem zavítá jen málokdo“, říká ředitel závodu Jakub Jaroš a dodává: „Saar Challenge nabízí tři trasy, které se od sebe liší svou délkou a obtížností. Nejdelší a nejextrémnější je dlouhá 64 kilometrů. Závodník při ní nastoupá více než 1 350 výškových metrů a pokoří nejvyšší místa Žďárských vrchů. Samozřejmě i ten nejvyšší – pověstných Devět Skal.“

Vloni vyhrál hlavní závod jičínský padesátník Ivan Šmíd za 6:12 hodiny. V letošní startovce je vloni druhý Zdeněk Koblic, kterého o prvenství připravila chyba na trati a letos je nažhaven ji odčinit. Nejlepší žena – Jana Ryantová dala 7:06. Half, 39 km, vyhrál legendární atlet, čtyřicátník, Miloš Kratochvíl z pardubické Hvězdy a Tereza Procházková z Ořechova. Krátkou, Short, Ondřej Kafka a domácí Jana Klinecká, druhá byla Jitka Kalná, jejíž manžel Petr byl druhý na Halfu.

I letošní pohled do startovní listy nabízí široký rozptyl výkonnosti

Je v ní třeba manželská dvojice Nádherových z Hradec Králové Výkonností běžec Petr si dává dlouhou trať a jeho manželka, která běhá opravdu pro radost, ale už zvládla třeba dát dvakrát přeběh přes Králický Sněžník, je přihlášena na Short. Zde bude startovat i další výborná „rekreační běžkyně“ nad 45 let, v minulých týdnech úspěšná na několik středních triatlonech, Jana Janouchová rovněž z hradeckých rovin. Z nedalekých Křižanovic přijede Marie Tesařová, pravidelná účastnice vysočinských běhů ve Víru.

„Čekejte krásnou trať, dobré občerstvovačky, kvalitní systém kontrol, pěkné zázemí a rozřazení do věkových kategorií tak, abyste se mohli se soupeři adekvátně poměřit. Navíc stravu bude zajišťovat jídelna Pohanka – expert na správnou výživu, která je nejen zdravá, ale fakt dobře chutná,“ dodává ředitel závodu.

Hlavní cenu pro absolutně nejrychlejšího běžce a běžkyni na dlouhé trase poskytla firma AUTO IN. Jedná se o víkendové zapůjčení automobilu Ford. Ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích poté poskytla firma Royal Bay a Medailenazed.cz

 

Propozice závodu


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku