ROZHOVOR ZAJÍMAVOSTI

Klánovický půlmaraton je vyprodaný, kdo bude první v cíli?

Klánovický půlmaraton je vyprodaný, kdo bude první v cíli?

Klánovický půlmaraton, závo v nejbližšm lese u Prahy, který vás překvapí nejen krásnou trasou, ale především příjemnou atmosférou, o kterou se organizátoři umí velmi dobře postarat. 1300 běžců se postaví na start již v neděli 23. října.O druhý ročník Klánovického půlmaratonu, který se koná v neděli 23. října, byl velký zájem. Kapacita 1 300 běžců byla naplněna 14 dní předem. Pořadatelé už teď vědí, kdo bude v cíli první.

Loňský vítěz Pavel Dymák, který klánovickou půlku zaběhl za 1:11:52, se díky zranění nebude moc závodu zúčastnit a své prvenství tak obhájit. V Klánovicích ale nebude chybět ani letos, pojede totiž jako předjezdec na kole a bude tak zase v cíli první! Jak vzpomíná na první ročník a co by poradil těm, co se chystají na start letos, si přečtěte v našem rozhovoru.

Podívejte se na report z loňského ročníku. Klánovický půlmaraton letos ještě narostl a oproti původním skoro 1000 běžcům se letos postaví na start 1300 závodníků. Přečtěte si propozice a více info o závodě Klánovický půlmaraton.

1) Loni jsi zvítězil na 1. ročníku, jak se ti závod líbil?

Závod byl hezký, zejména díky tomu, že se běží v lese. Je to veliká výhoda oproti silničním běhům, protože závod rychleji utíká. Musíš pořád dávat pozor na cestu a nemáš tolik času myslet na to, že už nemůžeš. Stejně tak byla super atmosféra, zázemí a pořadatele. Na 1. ročník velmi zdařilá akce.

2) Letos nemůžeš stát na startu, čím to?

Letos jsem si chtěl zaběhnout první rychlý maraton, na který jsem se dlouho připravoval a běhal hodně kilometrů, bohužel většinu po silnici a nohám se to po určité době přestalo líbit. Po 1/2 maratonu na ME v Amsteradmu mě začaly bolet obě paty a léčím se s tím doteď. Mám v nich zánět a nechce se mu pryč. Pomalu se to lepší a už začínám pobíhat (no spíš se jen plazím), tak snad se dokážu připravit na halovou sezonu.

Pavel Dymák probíhá cílovou páskou jako vítěz loňského ročníkuPavel Dymák probíhá cílovou páskou jako vítěz loňského ročníku

3) Jaké byly tvé cíle letošní sezony a nakolik se je podařilo splnit?

Můj hlavní cíl byl právě zmíněný maraton, kde jsem si věřil na čas pod 2:20 hod, ale teď už vím, že to byl velmi optimistický cíl. Nicméně s časem 2:28:03 hod spokojen nejsem a do budoucna ho budu chtít vylepšit. Nejvíc si tak cením půlmaratonského času 1:06:25 hod, díky kterému jsem se nominoval na ME v atletice.

4) Co bys doporučil závodníkům, kteří se chystají na Klánovický 1/2Maraton a chtějí si zaběhnout svižný závod?

Aby se mě drželi až pojedu před nimi na kole.

Teď vážně... Nenechat se vybláznit na prvních kilometrech a spíše běžet rovnoměrné tempo. Samozřejmě, že začátek může a většinou bude rychlejší, ale nemělo by to být o moc. Dávat pozor na cestu, aby se nesklouzli jako já v loňském roce.  A v neposlední řadě občerstvovat tak, jak je každý zvyklý. Někomu stačí voda, ionťák, jiný je zvyklý na gely, apod. Tím, že se běží v lese, tak může hrát roli i zvolená obuv, pokud bude sucho, lze zvolit silniční boty a jestli bude pršet, tak babo raď...

5) Jaký čas myslíš, že je reálné zaběhnout v Klánovickém lese?

Nevím, jaká bude nová trať, ale věřím, že profilem bude dost podobná té loňské. Jsem si jistý, že pod 1:10 hod by to mělo jít. Ale tím, že je závod na konci sezony, tak forma běžců už asi nebude vyšperkovaná do top fazony.

6) A jak se těšíš na novou roli - už jsi někdy jako předjezdec závodil?

Nikdy jsem v podobné roli nebyl a těším se moc, protože nemusím závodit a stejně budu v cíli první.

BĚHU ZDAR -  v Klánovicích zvláště

Pokud jste se nedostali na startovní listinu, doražte alespoň jako diváci, čeká vás bohatý doprovodný program, spousta zábavy pro děti a koncert kapely Free Ride. Bude se na co koukat i v závodním poli, přihlášená je loňská vítězka Radka Churáňová, aktuální mistr republiky v maratonu Petr Pechek nebo účastník MS v běhu do vrchu Viktor Šinágl.

Sledujte novinky na www.klanovickypulmaraton.cz nebo na facebooku.

Podívejte se na video, které zve na letošník ročník Klánovického půlmaratonu:


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku