ZIMA ZAJÍMAVOSTI

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku. Přehledně na mapě!

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku. Přehledně na mapě!

Hornaté Švýcarsko zimním radovánkám jen přeje. A nemusí jít jenom o sjezdové lyžování. Vyžití zde najdou i skialpinisti, freerideři, bruslaři i sáňkaři. Všichni od začátečníků po profesionály. Ti, kteří sportu moc neholdují, si jistě užijí termální lázně nebo jedinečný zážitek – nocleh v iglú!Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska, ve které najdete 40 pečlivě vybraných tipů na ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny … prostě pro všechny milovníky zasněžených hor.

Lyžařská chata Fiescherluecke v oblasti First, Švýcarsko (foto Christof Sonderegger)Lyžařská chata Fiescherluecke v oblasti First, Švýcarsko (foto Christof Sonderegger)

17 tipů pro sjezdové lyžaře vás zavede do blízké oblasti Samnaun – Scuol, světoznámého Engadinu – Sv. Mořice, do oblasti Lucernu, Zermattu, Davosu, 4 údolí aj. Dozvíte se také, kam jet s dětmi, kde naopak najít nejtěžší sjezdovky nebo jak se pobavit při apres-ski.

Švýcarsko je specialistou na zajištěný volný terén. Kromě 7 klasických a nádherných skialpových túr jako jsou například Jungfrau – Konkordiaplatz, Haute Route nebo sjezd Monte Rosy, najdete i 7 tipů na střediska, v nichž se můžete učit jezdit mimo sjezdovku. Zjistíte také, jak spát v obytných autech, abyste si terény užili levněji.

Ledovec Morteratsch, u chaty Marco e Rosa, ŠvýcarskoLedovec Morteratsch, u chaty Marco e Rosa, Švýcarsko

Švýcarská střediska vždycky myslí na ty, kteří zrovna lyžovat nemohou. Zkuste termální lázně, sáňkařské, sněžnicové, běžkařské nebo dokonce bruslařské trasy. Vrcholem všeho je pak přespání v iglú. Při těchto turistických aktivitách nemusíte zůstávat jen v údolí, jak to bývá běžné u sousedů. Mnoho připravených a kontrolovaných tras vede vysoko v horách s nádhernými výhledy.

Na mapě je vše přehledně zobrazenoNa mapě je vše přehledně zobrazeno

Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku