ZAHRANIČNÍ ZÁVODY ZAJÍMAVOSTI

Grossglockner Ultra-trail - náročný závod kolem nejvyšší hory Rakouska

Grossglockner Ultra-trail - náročný závod kolem nejvyšší hory Rakouska

Grossglockner Ultra Trail je závod kolem Glossglockneru, nejvyšší hory Rakouska. Nabízí horských běžeckým nadšencům 4 různé závody, jejichž trasa je vždy úlomkem hlavního ultra trailu.Hlavní ultra trailový závod startuje v pátek, 21. července, ve 23:00 hodin v Kaprunu, kde je také cíl. Závodníci mají za úkol zdolat v časovém limitu trať dlouhou 110 kilometrů s nastoupáním 6500 m.


Grossglockner Ultra-trail je závod pro milovníky horGrossglockner Ultra-trail je závod pro milovníky hor

Noční start hlavního závodu Grossglockner Ultra-trailNoční start hlavního závodu Grossglockner Ultra-trail

I takové pohledy vám nabídne Grossglosckner Ultra-TrailI takové pohledy vám nabídne Grossglosckner Ultra-Trail

Prohlédněte si další fotografie k článku...


Krásné výhledy na Grossglockner a trať vedoucí přes ledovce

Za doprovodu čelovek se startuje z Kaprunu směrem do hor. První stoupání má 1200m, pak následuje seběh do vesnice Fusch. Trať pokračuje podél řeky Fuscher Ache a míří skrz alpami na nejvyšší vrchol závodu Pfordscharte 2 828 m.n.m. Tento úsek trati nabízí závodníkům výhledy na Grossglockner. Následuje seběh do Kögnitztal a městečko Kals. Z Kalsu trať začne opět stoupat přes Berger Alm až na Kalser Tauern. Trasu doprovází krásné výhledy na okolní ledovce. Náročný seběh pak svede závodníky až na Rudolfshütte, kolem jezera Weissee. Následuje poslední náročné stoupání přes ledovce na Kapruner Törl (2 636 m.n.m.). Poté klesání podél jezera Mooserboden a Wasserfallboden. Závěřečný úsek vede rovinnatým terénem údolím Kesserfallstrasse, které je již protkáno povzbuzujícími diváky, až do městečka Kaprun.

Trať vám nabídne nádherné výhledy na rakouská modrá jezeraTrať vám nabídne nádherné výhledy na rakouská modrá jezera

Můžete běžet také ve štafetě nebo kratší tratě v rámci závodu

Ultra trailový závod je možné běžet také ve dvojici. Dvojice si předávají štafetu v Kals am Grossglockner. První úsek měří 62 km s  6500 výškovými metry. Druhý úsek je o něco kratší, měří 45 km s 2000 výškovými metry.

Zajímají tě horské závody a traily v zahraničí? Sleduj sekci na SvetBehu.cz - Běhání v zahraničí.

Dalším závodem je Glockner trail, který startuje v sobotu 22. července v 7:00 hodin ráno v Kals am Grossglockner a končí v Kaprunu. Na délce 48,3 km zdolají závodníci 2000 výškových metrů. Časový limit pro tento závod je 15 hodin.

Jan Mrázek v cíli Gletscherwelt trailuJan Mrázek v cíli Gletscherwelt trailu

Nejkratším závodem GGUT je Gletscherwelt trail. Ten startuje v sobotu 22.7. v 8:00 hodin na hrázi jezera Weissee, v blízkosti Rudolshütte a končí v Kaprunu. Závodníci na trati dlouhé 31,1 km zdolají 1000 výškových metrů. Časový limit pro celý závod je stanoven na 14 hodin. Mezi muži vyhrál  v loňském ročníku Čech Jan Mrázek, v čase 2:57.25,3.

Registrace na závod jsou již v plném proudu. První vlna nejlevnějších registrací končí 30. 6. 2017. V této vlně se pohybuje startovné v rozmezí 55 - 150 EUR v závislosti a vybraném závodě.

Více informací nejdete přímo na webu závodu, kompletní výsledky loňského ročníku pak zde.

I letos se na start závodu postaví poměrně početné pole českých běžců. Jedním z nich bude naše redaktorka Jana Kunčická.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku