POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

JIZERKY RUN RACE: Nový běžecký závod v drsné přírodě Jizerských hor

JIZERKY RUN RACE: Nový běžecký závod v drsné přírodě Jizerských hor

Nádherná příroda, netradiční trailová trasa a pohodová rodinná organizace. Tak by se krátce mohl charakterizovat nový běžecký závod nazvaný JIZERKY RUN RACE, který má premiéru 1. října 2017.Pořadatelé nabízejí dvě trasy

Zázemí celé akce je v blízkosti rozhledny Slovanka, nejstarší železné rozhledny v Čechách. Pořadatelé nabízejí dvě trasy: 18 km (hlavní závod) a také zkrácenou variantu o délce 10 km (doplňkový závod).

 


Rozhledna SlovankaRozhledna Slovanka

Mapa tratíMapa tratí

Nádherná příroda Jizerských horNádherná příroda Jizerských hor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku....


 

“Trasu jsem vybíral a probíhal skoro celý poslední rok. Na začátku letošního roku jsme dostali povolení od Lesů ČR a dalších majitelů lesních pozemků, stejně tak od CHKO Jizerské hory, a proto jsme se mohli pustit do vlastní organizace,“ říká iniciátor a ředitel akce Jan Picek, který stojí i za dalšími sportovními aktivitami v regionu (Český pohár v orientačním běhu 2016 v Hraběticích, Světový pohár 2018 v Českém ráji).

Netradiční trailová trasa vede zajímavými místy Jizerských hor

Trasa nejprve vede spíše z kopce do Karlovské stráně. Poté závodníci poběží údolím řeky Kamenice a pak všechny čeká výběh po naučné stezce Gustava Leutelta na Karlov. Zde bude 1. občerstvovací stanice.

Jedná se o nový trailový závod, který vede nádhernou přírodou Jizerských hor. Více informací o závodu Jizerky Run Race najdete v termínovce.

 

V Karlovské díře se tratě rozdělí: desetikilometrová trasa povede ke “Hnoji” a poté už na Maxovský hřbet, který částečně oběhnou a poté je čeká závěrečný výběh na Slovanku. Naopak hlavní trať vede kolem Maxovského vrchu, poté se přeběhne silnice a dojde asi k nejnáročnějšímu výběhu na Bukovou (836 m n. m.).

Další cesta vede na Horních Lučanech, kde bude 2. občerstvovací stanice. Závodníci pak čeká úsek v Böhmově kotlině a výběh na druhou rozhlednu - Bramberk. Poté je znovu mírně odpočinkový úsek v lesích pod Bramberkem. To nejlepší by ale mělo přijít na konci - náročný výběh Křížovou cestou na Slovanku.

Pořadatelé vybrali to nejlepší a chtějí přijít i s řadou inovací

Velká část trasy nevede ani po turistických značkách, silnice se pouze přebíhají. “Hlavní pořadatelé závodů zde vyrůstali, znají tady skoro každý kámen, vybrali snad to nejlepší (a zároveň i trochu méně známé), co Jizerky nabízí,“ usmívá se Picek.

Přihlášky jsou spuštěné na stránkách www.jizerkyrunrace.cz, kde jsou k nalezení i propozice nebo pravidla závodu. Pořadatelé chtějí přijít i s řadou inovací. “Kromě toho, že máme velmi blízko k aktivnímu sportu, jsme také kartografové a geoinformatici a libujeme si v různých statistikách. To se projeví na každém kilometru, kde kromě informace o počtu naběhnutých kilometrů bude údaj o vzdálenosti k nejbližší občerstvovačce, zdolaného převýšení atp.,” uvádí ředitel závodu.

Nebude chybět zajímavý doprovodný program

Pro děti bude kromě vlastního krátkého závodu k dispozici i dětská školka. Občerstvení na trati i v cíli bude zejména od regionálních dodavatelů. Mimo závod si lze vyzkoušet orientační běh nebo FotoHru v této lokalitě. Start je v blízkosti rozhledny Slovanka v neděli 11:00. Časový limit pro hlavní závod jsou 3 hodiny, pro deseti kilometrovou trať pak 2 hodiny.

Sportovci mohou strávit i pěkný podzimní víkend v Jizerských horách. Pořadatelé nabízejí ubytování přímo u Slovanky v chatkách nebo na chatě Slovanka za velmi příznivé ceny.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku