POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

O vítězství na jubilejním Brněnském půlmaratonu se utkají domácí běžci

O vítězství na jubilejním Brněnském půlmaratonu se utkají domácí běžci

V neděli 16. dubna z náměstí Svobody v Brně odstartuje jubilejní 5. ročník závodu Craft Brněnský půlmaraton/Brněnská desítka, který očekává rekordní účast běžců a běžkyň napříč věkovými a výkonnostními kategoriemi.Letošní účast se rozroste o dalších 1700 běžců a běžkyň

Více než šest a půl tisíce účastníků v předchozích čtyřech letech přilákal běžecký závod Craft Brněnský půlmaraton/Brněnská desítka. V neděli 16. dubna se na jubilejním 5. ročníku toto číslo rozroste o dalších 1700 běžců a běžkyň napříč věkovými a výkonnostními kategoriemi. Bude mezi nimi i necelá stovka těch, kteří si nenechali ujít všech pět dubnových akcí, které od roku 2013 pořádá tým BehejBrno.com.


 

Trasa půlmaratonuTrasa půlmaratonu

Daniel Orálek na tratiDaniel Orálek na trati

Na tratiNa trati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prohlédněte si další fotografie k článku...Věrné ocení organizátoři startovním číslem ze speciální edice i možností startovat ve VIP koridoru na začátku startovního pole, které vyběhne v 11 hodin z brněnského náměstí Svobody.
Jedná se o půlmaraton a běh na 10 km, který závodníky zavede do částí Brna, kudy lze za normálních okolností běhat jen stěží. Více informací o Brněnském půlmaratonu/Brněnské desítce najdete v termínovce.

 

Mezi elitními závodníky na čele závodu nebude chybět ani několik zajímavých jmen domácích běžců

Z pětinásobných účastníků je to ultramaratonec Daniel Orálek, který se aktuálně připravuje s novým trenérem Pavlem Novákem: “Vzhledem ke způsobu přípravy jde moje forma teprve pomalu nahoru a z toho plynou i moje očekávání k závodu. Ten bude zaměřen spíše tréninkově. Samozřejmě však budu velmi spokojen, pokud se mi podaří zopakovat umístění nebo čas, který jsem běžel v předchozích ročnících,“ říká běžec, který má na kontě vítězství, dvě druhá i jedno třetí místo v celkovém pořadí.

O třetí vítězství v řadě bude usilovat další brněnský běžec Martin Kučera, který ale musí počítat i s Jiřím Čípou s osobním časem 1:08:44. „Po tréninkovém výpadku v zimě jsem už na půlmaraton připravený. Chtěl bych si ho hlavně užít a být vnitřně spokojený s časem, který zaběhnu. Trať není nejlehčí, ale je zajímavá a diváci fandí, takže se na závod moc těším,“ uvedl Čípa hájící letos barvy pořadatelského týmu BehejBrno.com.

Na startu se ukáže i obhájkyně ženského titulu triatlonistka Simona Křivánková

Stejnou příslušnost má i obhájkyně titulu i nejrychlejšího času mezi ženami, triatlonistka Simona Křivánková„V tréninku jsme se soustředili hlavně na cyklistiku a plavání, takže jsem sama zvědavá, jak na tom budu. Loni jsem běžela 1:24:00, takže kdybych to zopakovala, budu ráda. Znamenalo by to, že jsem dobře připravená,“ podělila se o svá očekávání loňská vicemistryně Evropy ETU v dlouhém triatlonu.

Nejrychlejší pětice na půlmaratonské trati získá finanční prémie, první tři v každé z mnoha kategorií obou závodů obdrží pohár a věcné ceny.

Nebudou chybět závody dětí a nesoutěžní charitativní běh Minipůlmaraton DEBRA ČR

Doprovodný program letos opět zahrnuje od 9:30 závody dětí, novinkou je pak nesoutěžní charitativní běh Minipůlmaraton DEBRA ČR, který odstartuje v 10 hodin. Přihlásit se mohou všichni zájemci i přímo na místě v den konání. Veškeré informace, včetně těch týkajících se dopravních omezení ve městě, naleznete na webu www.BehejBrno.com nebo na facebooku.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku