ZÁVODY ZAJÍMAVOSTI

Perun SkyMarathon 2017 bez favoritů? Právě naopak!

Perun SkyMarathon 2017 bez favoritů? Právě naopak!

Mistrovství České republiky ve SkyMaratonu má již v kalendáři horských běžců jisté místo. I napočtvrté se pod Javorovým u Třince sejde česká běžecká špička, aby se poprala o titul mistra a mistryně republiky. Čtvrtý ročník však nebude jako ty předešlé. V mužích nebudou startovat vítězové z let předešlých – Jan Zemaník a Tomáš Lichý – a i v ženách bude na startu chybět dvojnásobná vítězka Peruna, Anna Straková. Kdo tedy bude favority? 


Hlavním mužským favoritem bude již třikrát druhý Pavel BrýdlHlavním mužským favoritem bude již třikrát druhý Pavel Brýdl

Minimálně dvě tváře z této fotky letos na stupních vítězů budou chybětMinimálně dvě tváře z této fotky letos na stupních vítězů budou chybět

Jan Zemaník letos startovat nebudeJan Zemaník letos startovat nebude

 

Prohlédněte si další fotografie k článku... 

Ano, je tomu tak, na startu čtvrtého ročníků MČR ve SkyMaratonu budou chybět oba mužští vítězi – Zemaník i Lichý. Jan Zemaník se soustředí na konci měsíce konající se maraton Zegama-Aizkorri ve Španělsku. Tomáš Lichý se po loňském třetím místu rozhodl delší tratě zcela vynechat a soustředit se pouze (ze skyrunningu) na disciplíny SkyRace a Vertical kilometer. Do role největšího favorita se tak zařazuje trojnásobný vicemistr v této disciplíně, Pavel Brýdl. Počítat se ale musí také s loňským vítězem Králičáku SkyRace či Dolomity Ultra trailem, Jiřím Čípou, který přislíbil svou účast. Nezapomeňme na třetího muže z Perunu 2015 – Tomáše Macečka – anebo nejmladšího vítěze Beskydské sedmičky (2016), Marka Causidise. V neposlední řadě poběží také loňský vítěz Nezmar Maratonu – Stanislav Najvert. Dalšími spolufavority budou Aleš Palko, Tomáš Buryška, Libor Trnek, či běžci ze zahraničí – Polák Pawel Krawczyk, čtvrtý celkově z letošního MČR ve SkyRace – Ještěd SkyRace, nebo Slovák Matúš Vnenčák, mimo jiné organizátor Tatranské Šelmy.

 

Čtěte také: Rozhovor se staronovým králem Perun SkyMaratonu Honzou Zemaníkem

 

V ženském poli je to podobně jako v mužích. Dvojnásobná vítězka tohoto závodu, Anka Straková, nebude startovat, a tak se předpokládá souboj především mezi historicky první vítězkou Peruna, Michaelou Mertovou, loňskou druhou ženou Kateřinu Matrasovou a Hanou Krajníkovou, druhou ženou prvního ročníku Peruna. Mezi spolufavority mohou být sestry Krejčiříkovy (Ivona, Denisa), konkrétně Denisa loni skončila třetí. Do boje o vrchní příčky jistě také promluví Bára Kožnárová či Kristýna Chmelková.

 

Čtěte také: Reportáž z loňského ročníku Perun SkyMaratonu, kde jak Honza Zemaník, tak Anka Straková překonali dosavadní traťové rekordy

O co se na Perunu poběží?

Na Perunu nepůjde jen o zisk titulu Mistr a Mistryně ČR ve SkyMaratonu a hodnotné ceny pro vítěze. Půjde také totiž o nominaci na Trail World Championships IAU, které proběhne 10. června 2017, a také o nominaci na European Skyrunning Champs ve SkyClassic v Baskicku, které proběhne o tři měsíce dříve, 7. října 2017. Mužský vítěz navíc získá zcela proplacený start na Buff Epic Trail ve Španělsku na začátku července! V neposlední řadě je Perun jedna z posledních šancí mladých běžců do 23 let, nominovat se do České skyrunningové reprezentace na World Youth Skyrunning Champs v Andoře.

Čtvrtý ročník Perun SkyMaratonu je za dveřmi a je to, bohužel, poslední ročník konající se na stávající, velmi těžké trati – 41km / 3000 m+. Proto pro ty běžce, kteří váhají s účastí a uvažují o startu v následujících letech, je to jeden z podstatných důvodů, proč se zúčastnit právě letos – naposledy na původní trati a poznat na vlastní kůži jeden z nejtěžších SkyMaratonů v Evropě.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku