POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

ARMY RUN v Horní Plané je z důvodu lesní kalamity odložen na listopad

ARMY RUN v Horní Plané je z důvodu lesní kalamity odložen na listopad

Víkendové bouřky spojené s vichřicí a lesní kalamitou na Šumavě způsobily, že třetí letošní díl Army Runu v Horní Plané musí být přesunut. V lesích v okolí Horní Plané panuje kalamitní stav a hlavně zákaz vstupu do lesů. Army Run v Horní Plané se tak musí uskutečnit v náhradním termínu 4. a 5. listopadu 2017.Situace v lesích je velice vážná

Organizátoři Army Runu vyvíjeli na trati závodu maximální úsilí, aby se podařilo závod uspořádat. Ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, které lesy v lokalitě z Horní Plané obhospodařují, se snažili vytvořit takové podmínky, aby se sobotní a nedělní závody mohly uskutečnit. Situace v lesích je ale velice vážná a každou chvílí hrozí nebezpečí pádů stromů a zatarasení přístupových cest.


 

Všude jsou popadané stromyVšude jsou popadané stromy

Situace v lesích je vážnáSituace v lesích je vážná

Lesy jsou v kalamitním stavuLesy jsou v kalamitním stavu

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


„Z hlediska přístupnosti trasy závodu a hlavně celkové bezpečnosti závodníků i diváků není možné, abychom závod uspořádali. Do lesů je zakázán vstup a na vlastní oči jsme viděli, jak složitá situace v lesích vládne. Přede všemi je na Šumavě obrovské množství práce, aby se podařilo lesy dostat do stavu, aby bylo bezpečné se v nich pohybovat. Musíme vzniklou situaci a nařízení o zákazu vstupu do lesů respektovat,“ řekl jeden z organizátorů Army Runu Jiří Chrt.

Jedná se o oblíbený překážkový závod, který tentokrát zavítá na Šumavu a nabídne kopcovitý terén, strmé seběhy a originální překážky. Více informací o Army Run v Horní Plané najdete v termínovce.

 

O závody v Horní Plané ale vyznavači Army Runu nepřijdou.

Po dohodě se zástupci Vojenských lesů a statků se všechny tři závody Captain, Major a General uskuteční o víkendu 4. a 5. listopadu 2017. „Velice nás to mrzí, ale přírodě neporučíme. Velmi oceňujeme, jakým způsobem se pracovníci Vojenských lesů a statků vrhli do odklízení vzniklých škod v lesích okolo Horní Plané i jinde na Šumavě. Dohodli jsme se na náhradním termínu, na který platí stávající registrace. Doufáme, že naši příznivci nám zůstanou věrní a po závodě v Praze na Vítkově se společně setkáme na začátku listopadu v Horní Plané. Chtěli bychom také poděkovat zástupcům Vojenských lesů a statků za jejich vstřícný postoj a společnému nalezení řešení, jak závod přesunout do náhradního termínu,“ sdělil druhý z šéfů Army Runu Ondřej Kodeš.

Další závod Army Runu je na programu 30. 9. v Praze, do Horní Plané Army Run zavítá ve dnech 4.a 5. listopadu. O dalším postupu ohledně závodu v Horní Plané budou organizátoři průběžně informovat.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku