POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Mattoni 1/2maraton v Ústí nad Labem již tuto sobotu!

Mattoni 1/2maraton v Ústí nad Labem již tuto sobotu!

V sobotu 16. září se můžete těšit na Mattoni 1/2maraton Ústí nad Labem, který vás kromě chemičky zavede po Labské stezce až k hradu Střekov a do centra města. Na účastníky čeká velkolepá běžecká oslava a bohatý kulturní program. Takový bude sedmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem.Závod se běží na jednokolové trati

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem je sedmým závodem RunCzech běžecké ligy, která se skládá celkem ze sedmi závodů v pěti městech České republiky. Závod se běží na jednokolové trati. Běžci zabíhají až na Svádov, během půlmaratonu čtyřikrát překonají most Edvarda Beneše a nebude chybět ani populární průběh areálem chemického závodu Spolchemie.


 

DM rodinný běhDM rodinný běh

Start hlavního závoduStart hlavního závodu

Na tratiNa trati

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku....

 


Závod odstartuje v 15:00 z Mírového náměstí. Na stejném místě ve 13.30 začíná i dm rodinný běh a ve 12.00 Spolchemie český pohár v handbike. O dalších dvacet minut dříve, tedy v 11.40, odstartuje Český pohár juniorů, tedy závod pro mladé handicapované sportovce. Půlmaraton odstartuje primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová, dm rodinný běh náměstek hejtmana Ústeckého kraje Petr Šmíd, hanbikové závody odstartuje Tomáš Loubal, ředitel rozvoje Spolchemie.
Jedná se o oblíbený městský půlmaraton z dílny RunCzech, který je potřetí v řadě oceněn zlatou známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací IAAF. Více informací o Mattoni 1/2maratonu v Ústí nad Labem najdete v termínovce.

Hlavní favorité jsou z RunCzech Racing týmu

Hned tři muži mají zaběhnuté časy pod 60 minut, což z nich činí hlavní favority závodu. Číslo jedna na dresu ponese Barselius Kipyego, dvojku má Solomon Kirwa Yego a trojku Kennet Keter z RunCzech Racing týmu. Mezi ženami je jasnou favoritkou Violah Jepchumba. Držet krok s jejím tempem se budou snažit keňské běžkyně Lucy Cheruiyot a Yvonne Jelagat.

Na start se opět postaví Eva Vrabcová-Nývltová

Favoritem mezi českými muži je Jiří Homoláč, o stupně vítězů se budou prát také Vít Pavlišta, Petr Pechek, Lukáš Olejníček nebo Robert Míč. Po roční pauze se v Ústí opět představí nejlepší Češka, členka RunCzech Racing týmu Eva Vrabcová-Nývltová. Fanoušky bude co nejlepším výkonem chtít potěšit i Petra Kamínková, o pódium si to rozdají také Anežka DrahotováTereza Ďurdiaková, Barbora Jíšová a Dagmar Rychnovská.

Nebudou chybět známé osobnosti

Na start půlmaratonu se coby vodič účastnic projektu Johnson & Johnson Women's Challenge postaví Dalibor Gondík, zpěvák kapely Skyline a fitness trenér Jacob Bína, bývalý boxer Lukáš Konečný a jeho svěřenkyně Fabiana Bytyqui. Dále na trati nebude chybět ani herec Ondřej Malý nebo finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková. Právě Ondřej Malý poběží v rámci natáčení filmu Úsměvy smutných mužů, který vznikne mimo jiné i během Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem.

Zajímavá čísla:

  • Kapacita Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem je 3 700 běžců
  • 66 % běžců jsou muži, 34 % tvoří ženy
  • Ženy v průměru zvládnou Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem za 2:07:07, muži za 1:50:30
  • Převážná většina vytrvalců je z řad vysokoškolsky vzdělaných lidí (58 %), běžci se středním vzděláním jsou zastoupeni z 34 %, zbylých 8 % má základní vzdělání
  • Nejstarší účastník má 73 let
  • Při závodě pomáhá 660 dobrovolníků
  • Během závodu se použije: 406 dopravních značek, 28 256 spínacích špendlíků, 43 147 kelímků, 25 247 houbiček na osvěžení, 3 700 termoizolačních fólií, 6 900 medailí, 3 645 m plotů, 96 mobilních toalet
  • Vypije se: 18 256 l vody Mattoni, 3 247 litrů hypotonického nápoje Gatorade
  • Sní se: 1 354 kg banánů, 1 008 kg pomerančů, 18 kg soli, 11 kg cukru

Níže se můžete podívat na video pozvánku*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku