POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Co takhle si dát pravý přespolní běh - první ročník Ostravického krosu?

Co takhle si dát pravý přespolní běh - první ročník Ostravického krosu?

V sobotu 21. října se uskuteční 1. ročník Ostravického krosu. Závodit se bude v areálu golfového hřiště na Ostravici na travnatých okruzích. Účastníci se můžou těšit na přeběh přes ikonický most a výhled na dominantu Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu.Pravých přespolních běhů není v ČR mnoho

Myšlenku uspořádat vlastní závod měli pořadatelé už dlouho, teď se to konečně povedlo a rádi by vám představili zcela nový závod - Ostravický kros. Je jasné, že je v dnešní době po celé České republice spousta běžeckých závodů, avšak těch pravých přespolních běhů – krosů není mnoho. Už spoustu let jezdí organizátoři Jan Zemaník a Jakub Zemaník v roli závodníků po závodech všeho druhu, od rychlých dráhových běhů až po těžké horské maratony a letos  se rozhodli, že to zkusí i v roli pořadatelů.

Jedná se o pravý přespolní běh, který se koná v areálu golfového hřiště v Ostravici. Více informací o Ostravickém krosu najdete v termínovce.

 

Dnešní doba běhání nahrává. V Česku pokračuje běžecký boom, běhání je in a závodů přibývá jako hub po dešti, zejména těch silničních. A protože silničních závodů je přehršel, rozhodli se pořadatelé pro uspořádání krosového závodu. Závod se koná v opravdu parádním zázemí místního golfového hřiště s výhledem na nejvyšší beskydské vrcholy.

Na startu se objeví i známá běžecká jména

V hlavním závodě na 8 kilometrů se můžete těšit hlavně na souboj Jana Friše, (skvělého dráhového běžce), Jiřího Petra (vítěze nedávného Košického půlmaratónu) a Tomáše Navrátila (5.místo na Běchovicích). Závod žen na 6 kilometrů nemá zatím žádnou výraznější favoritku, takže se necháme překvapit.

V závodech mládeže startují junioři a juniorky, dorostenci a dorostenky, starší žáci a starší žákyně, mladší žáci a mladší žákyně, předžáci a benjamínci. Start ve všech mládežnických kategoriích je zdarma.

Pro všechny běžce je nachystán pestrý startovní balíček

Pro všechny běžce je nachystán pestrý startovní balíček a občerstvení po závodě. Na nejlepší čekají finanční odměny a věcné ceny od partnerů Salomon, Lifefood, Ruma Sport…. V tombole pak může vyhrát opravdu každý, bude se losovat o pobyt v Beskydech v hotelu Green Inn, o skipasy do skiareálu Opálená, vstup do wellness v Rekreačním centru Sepetná, batohy Salomon a další.

Přihlásit se je možné online na webu www.ostravickykros.cz do 16.10.2017. Poté bude možnost přihlášení i na místě za zvýšené startovné 200 Kč. V ceně statovného je zahrnuto startovní číslo, občerstvení po závodě (těstovinový salát), tyčinkaLifefood, fotografie z průběhu závodu, účast v tombole …….)

Kros jako takový má bohatou historii

Kros jako takový má bohatou historii, pořádá se Mistrovství Evropy i Mistrovství světa a jednu dobu byl kros dokonce i na Olympijských hrách. Na krosových závodech se setkává vždy nesmírně silná konkurence běžců ze všech běžeckých disciplín. Je nesmírně populární v západních zemích Evropy či USA, bohužel v ČR takovou popularitu nemá. Proto je vytvoření takového závodu příležitostí, aby se podobný typ závodu dostal do podvědomí běžecké společnosti.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku