O NÁS ZAJÍMAVOSTI

Redakce v běhu - kam se chystáme a jaké jsou naše cíle, aneb od silnice přes traily až na adventure race

Redakce v běhu - kam se chystáme a jaké jsou naše cíle, aneb od silnice přes traily až na adventure race

Ani my nezahálíme a v novém roce máme mnoho plánů a cílů. Nesedíme jen za počítačem a nesepisujeme články - ba naopak. Vybíháme dnes a denně na staré známé i nové trasy, za humna i do zahraničí. Kde se s vámi v nové sezóně potkáme?Míša Gladišová - šéfredaktorka časopisu Svět běhu

"V první polovině letošního roku jsem měla závod jiného typu - byla jsem těhotná a začátkem července jsem přivedla na svět nového malého běžce. Od září jsem se ale vrátila zpět do tréninku a postupně se dostávám zpět do formy. Zaběhla jsem si třeba Běhej lesy Boletice a v prosinci jsem se vydala i s novu rodinou na dovolenou na Lanzarote, kde jsem si zaběhla pár pěkných trailů po lávovém poli. :)

V současnosti se připravuju na Pražský půlmaraton, kde bych si na jaře ráda vylepšila svůj osobák. Podle výsledku mám pak v létě v plánu zaběhnout si nějaký pěkný trail a především trávit čas s rodinou. :) "

Míša při běhu v lávových políchMíša při běhu v lávových polích

Katka Hubková - redaktorka webu Svět běhu

"Běhám už delší dobu, ale rok 2017 byl pro mě spíše rozběhávací po dlouhé těhotenské pauze, ale překvapivě dopadl nad má očekávání. Závodů jsem se neúčastnila hojně, ale zato s velkou chutí a prožitkem. Kromě pár menších a kratších trailových i silničních závodů ve svém okolí jsem si skvěle užila horský půlmaraton v Jeseníkách v rámci nového seriálu 7 pohoří a pak na závěr sezony Hradecký půlmaraton, kde jsem si splnila svá očekávání.

Letošní rok bych si chtěla hlavně běhání užívat jako doposud v plné síle a zdraví, těšit se na závody a na atmosféru s nimi spojenou a celkově si běháním dopomáhat k celkové pohodě. Žádné konkrétní cíle či závody na letošní rok nemám, samozřejmě osobákama nepohrdnu, ale beru je spíše jako bonus. Ráda bych si zaběhla alespoň dva horské půlmaratony, zatím přemýšlím o Jesenickém půlmaratonu a také bych si chtěla opět střihnout nějaký silniční půlmaraton. Tak uvidíme, jak to letos bude. :-) "

Katka na závodě Údolím řeky BěléKatka na závodě Údolím řeky Bělé

Jitka Richterová - redaktorka webu Svět běhu

"Běhám už dlouho, letos to ale byla vlastně teprve moje druhá sezóna, kdy jsem víc závodila. Před tím to byl tak symbolický jeden závod za sezónu, proto jsem si letos hodně rozšířila repertoár a posunula se zase o velký kus dál, mimo jiné i ke svému dlouholetému cíli, ke kterému se jen pomalu prokousávám, zkusit nějaké to opravdové ultra.

Zaběhla jsem si půlmaraton na zamrzlém Lipně, svůj druhý Ještě SkyRace, premiérový Pražský půlmaraton, maraton na Zugspitz Ultratrail, Horskou výzvu v Krkonoších a padesátku na Matterhorn Ultraks.

V nové sezóně bych se chtěla znovu vrátit na Zugspitz a pokusit se o vylepšení svého výsledku z loňska. Políčeno mám také na Stubai Ultratrail a přemýšlím nad maratonskou tratí Pitz Glacier Trailu. Co se týká výzev, koketuju i s myšlenkou přiblížit se letos zase o kus ke stovce, alespoň na 60, možná na Horské výzvě, ale to vše podle toho, jak mi mé tělo dovolí a jak bude držet zdraví, které mě často trochu zlobí. :)"

Jitka v cíli Zugspitz UltratrailuJitka v cíli Zugspitz Ultratrailu

Simča Poláčková - redaktorka webu Svět běhu

"Letošní rok byl na závody skoupější, jelikož jsem se přesunula na druhou stranu, a sice jejich organizování. Mé běžecké kroky tak směřovaly do lesů a terénu, kde jsem místo závodění nabíhala trasy pro chystané závody. Přesto mi jich pár neuniklo, užila jsem si krásnou atmosféru i trasu Cross Parkmaratonu v Krásné Lípě, již tradičně pohodový Babický trail 1/4 maraton, týmový Vltava Run nebo podzimní Klánovický terénní půlmaraton.

V tomto roce bych řadu svých oblíbenců, kterým jistě zůstanu věrná, ráda rozšířila o další nové závody v terénu. Budou jistě skvělou přípravou, jelikož bych se letos ráda odpíchla z půlmaratonských tratí na ty maratonské. Snad mi tedy bude zdraví přát, vypořádám se konečně se zraněním kolene a naplnění mé další mety nebude již nic bránit. Mou nejoblíbenější lokalitou pro tréninky i odpočinkové výběhy je krásné Křivoklátsko a čarovné výhledy si užívám na podzim v Rakouských Alpách."

Simča v BabicíchSimča v Babicích

Martin Mikloš - redaktor webu Svět běhu

"Nyní v zimě si užívám každotýdenní závodění na Lysacupu, který je však více než soupeřením společenskou akcí a dobrým tréninkem na jaro.
Letos bych se chtěl po pauze vrátit na domácí trailové závody. Ideálně na Ještěd Skyrace, Valašský hrb a Ondřejnický půlmaraton.
Ze všeho nejvíce se však těším na lezecko-běžecké výjezdy do Tater a Alp."

Martin by se rád vrátil k trailovým závodůmMartin by se rád vrátil k trailovým závodům

Jirka Mašek - spolupracovník redakce webu Svět běhu

"V loňském roce patřil k největším mým zážitkům březnový maraton v Barceloně. Jednak jsem tomu věnoval důkladnou přípravu s cílem zaběhnout si osobní rekord. Veškeré úsilí do toho vložené se vyplatilo a 12.března 2017 jsem doběhl v nového osobáku 3:18:21 hodin, takže maximální spokojenost.
Už ani nespočtu, kolikátá to bude moje závodní sezóna, ale jedno vím jistě, bude opět plná nových běžeckých výzev jako všechny dosavadní. Je to prostě tradice. Jako vedoucí dvou vodičských skupin (PACEMAKERS a TEMPO MAKERS) mě čeká milá povinnost, perfektně zorganizovat a poté odvodit 7 závodů běžecké ligy RUNCZECH a dalších 12 závodů (převážně půlmaratonů a dvou maratonů) v mnoha městech ČR.

Rád bych také absolvoval 2-3 závody nového běžeckého seriálu „Krosový pohár“. Kros Bučiny byl velmi inspirativní a zároveň lákavý zkusit i jiné závody v rámci tohoto poháru. Jako běžecký trenér bych rád ještě více rozvinul a rozšířil svůj projekt TEMPO MAKERS atletický trénink se zaměřením na kvalitní trénink pro středně pokročilé běžce.

Zahraniční závod letos žádný nechystám, ale nikdy neříkej nikdy. Něco mám v plánu až na ten rok následující, což bych ale nerad prozrazoval takto dopředu. A hlavní výzva na rok 2018? Natrénovat na závody do vrchu a alespoň jeden zkusit, poněvadž tyto závody mě velmi lákají. To je asi ta největší výzva na letošní rok, i když jak se znám, tak během roku se určitě zase nějaká další nová výzva objeví."

Jirka dělá vodiče závodům RunCzechJirka dělá vodiče závodům RunCzech

Jana Ryantová - redaktorka webu Svět běhu

"Minulý rok pro mě nebyl výsledkově nijak výjimečný. Neposunula jsem si žádný rekord, nevybojovala jsem žádnou důležitou medaili. Přesto jsem si splnila jedno velké přání. Absolvovala jsem Czech avdenture race na Kokořínsku, a tím i můj první adventure race, čili extrémní závod čtyřčlenných týmů s limitem 75hod. Během závodu se běží, jede na kole, na kánoi, na bruslích, leze se, plave, šplhá. Tři dny jsme byli tečky na mapě.

Jestli jsem si něčím do nového roku jistá, je to právě fakt, že bych podobných závodů ráda absolvovala víc, v Čechách i v cizině. Jinak to mám ale s motivací trochu naopak. Snažím se nedávat si cíle, protože obava z jejich nesplnění je větší než uspokojení z dosažení. Chtěla bych se vyhnout zraněním, běhat a sportovat s radostí, potkávat u toho milé tváře, navštěvovat pěkná místa a zažívat nevšední okamžiky. Jsou ale samozřejmě příležitosti, které nevynechám. Tou je třeba závod Trailmaniacs na Slapech, Saar Challenge ve Žďárských vrších, Čertovskej ultratrail v Máchově kraji, řada oblastních závodů v orientačním běhu a tradiční přírodní víceboje po celé Republice a hlavně, hlavně výlety s běhacím batohem, po červené turistické značce... Tak schválně. Co napíšu na stejných řádkách v lednu 2019?"

Jana Ryantová se svým týmem na Adventure RaceJana se svým týmem na Adventure Race

Vojta Dvořák - šéfredaktor webu Svět outdooru

"V plánu už mám dlouho speciální akci, kterou jsem nazval HIGHLANER - chtěl bych oběhnout všechny vrcholy, které jsou na Vysočině nad 800 metrů. Je jich stejně jako vrcholů nad 8000 metrů - je jich 14!
Náhoda? V plánovači na mapy.cz jsem vzdálenost změřil vzdušnou čarou jako klasický maraton.
Kolik to bude ve skutečnosti? Kdo ví?

A co dalšího? Pro dětský sen udělám cokoliv – třeba vyběhnu na Sněžku...
Už poněkolikáté poběžím na Sněžku pro dobrou věc."

Vojta se připravuje na běhVojta se připravuje na běh


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku