ZAJÍMAVOST ZAJÍMAVOSTI

Zkus novou výzvu: Kryathlon během Olympijského festivalu v Brně

Zkus novou výzvu: Kryathlon během Olympijského festivalu v Brně

V neděli 11. února se v Brně uskuteční už 4. ročník stále populárnějšího Kryathlonu, extrémního zimního triatlonu, který zahrnuje plavání, běh a běžky."Je to velká příležitost jak představit tento nový a náročný sport veřejnosti..."

Velmi zajímavou zprávou je, že se závod uskuteční jako ukázkový sport v rámci Olympijského festivalu v Brně.  Zakladatel závodu Jack Bright říká, že ho velmi potěšila nabídka Českého olympijského výboru uspořádat letošní ročník Kryathlonu v rámci již zmíněného Olympijského festivalu. „Pro nás organizátory to je velká příležitost jak představit tento poměrně nový a přitom velmi náročný sport široké veřejnosti. Opět očekáváme zcela naplněnou kapacitu závodu s mezinárodní účastí. Děkujeme i brněnské společnosti BornToSwim za pokračující spolupráci.“ dodal.


Součástí je i plavání v ledové SvratceSoučástí je i plavání v ledové Svratce

Kryathlon je extrémní formou zimního triatlonuKryathlon je extrémní formou zimního triatlonu

Závod zakončí běh na lyžíchZávod zakončí běh na lyžích

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Neoprén povolený není, plavání v ledové vodě je jen pro opravdové otužilce a dobrodruhy

Organizátoři Kryathlon označují jako jediný skutečný zimní triatlon. Závod začíná plaveckou částí v řece Svratce, kde se očekává teplota vody okolo 1° C a nejsou povoleny žádné neoprénové doplňky. Závodníci plavání v ledové vodě absolvují pouze v plavkách a část z nich v tomto dresu dokončí i zbývající disciplíny. Po plavání následuje běžecká část v krásném prostředí okolí řeky Svratky a závod zakončí běh na lyžích na uměle zasněženém okruhu v prostorách brněnského výstaviště.

“V rámci Olympijského festivalu jsme chtěli dát příležitost k prezentaci i sportům, které nepatří do programu olympijských her, respektive nemají masovou základnu. Jsme rádi, že kryathlon projevil zájem. Pro nás to určitě bude velké zpestření, jelikož zimní triatlon veřejnost příliš nezná. Návštěvníci Výstaviště v Brně se mají na co těšit,” říká Naďa Černá, manažerka projektu Olympijský festival 2018.

Ještě je možné se přihlásit! Vítáni jsou i diváci a dobrovolníci.

Pořadatelé zvou všechny připravené sportovně naladěné zájemce. Ještě zbývá několik volných míst a je se možné přihlásit na www.kryathlon.com. Kdo si na závod netroufá, může přijít závodníky podpořit jako divák nebo pomoci s organizací závodu jako dobrovolník. Všichni účastníci si zaslouží za své výkony velkou diváckou podporu.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku