ZAJÍMAVOSTI ZAJÍMAVOSTI

Starosta Prahy 5 oběhl spolu s dalšími běžci celý obvod své části města. Celkem to je 28 km!

Starosta Prahy 5 oběhl spolu s dalšími běžci celý obvod své části města. Celkem to je 28 km!

Ve středu 28.3.2018 oběhl Pavel Richter, starosta Prahy 5, spolu s dalšími běžci po obvodu celou svojí městskou část. Celkem 28 kilometrů běžci zdolali za krásný čas pod 3 hodiny.Starosta Prahy 5, Pavel Richter, jde skutečně příkladem! Rozhodl se oběhnout celou svou městskou část po jejím obvodu. Celkem je to téměř 28 kilometrů, což už je slušná vzdálenost! Spolu s ním vyrazilo i 8 dalších běžců a mnozí další se postupně přidávali a odpoutávali po cestě.

Společný výběh byl nejen skvělou příležitostí pro setkání aktivních občanů se starostou, který je zastupuje, ale i inspirací pro nás ostatní, protože 28 kilometrů už není žádná víkendová procházka. Celý běh trval kolem 3 hodin.


 

Atmosféra byla skvěláAtmosféra byla skvělá

Obkroužení Prahy 5Obkroužení Prahy 5

Rozhovor po běhuRozhovor po běhu

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


 

Okruh kolem Prahy 5 na mapě zároveň vytvořil krásný a symbolický tvar srdce. I když osm běžců vyběhlo a osm také doběhlo, bylo to v odlišném složení, jak se k běhu postupně přidávali různí běžci v různých částech Prahy. Přesné tempo celého běhu 6 minut na kilometr je úctyhodný výkon. Stále je to ale tempo, které neodradilo i mnoho hobíků, kteří by se na rychlejší běh necítili nebo by si běh jinak tolik neužili. Přesto pokud se našli tací, kterým tempo nevyhovovalo, mohli si rychlost přizpůsobit vlastním potřebám a pocitu. "Nejdůležitější je ta pohoda. A o to jde," napsal po běhu Pavel Richter na svém facebookovém profilu.

 

Starosta Prahy 5, Pavel RichterStarosta Prahy 5, Pavel Richter

 

"Atmoška byla super. Moc děkuju všem běžcům. Určitě budeme i pokračovat. Na apce Strava jsme už aktivovali starostův běžecký klub, chystá se i nadstavba, takže se těšte," shrnuje starosta dojmy. Pokud jste tedy běh prošvihli, tak nezoufejte, najděte si Pavla Richtera a jeho klub na Stravě a přidejte se k dalším akcím!

Jak jsou na tom vaši starostové, také jsou tak aktivní? Napište jim, ať také něco podobného zorganizují ve vašem městě! Krom příjemné víkendové aktivity a seznámení se s těmi, kteří mají možnost věci kolem nás měnit, je to i skvělá příležitost pro sdělení jim vašeho názoru nebo tipu na to, co by se ve vašem městě mohlo zlepšit nebo jak inspirovat ke sportu víc lidí.

/fotografie: archiv Pavla Richtera a Městské části Praha 5/


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku