ZAJÍMAVOSTI ZAJÍMAVOSTI

Největší Noční běh pro Světlušku se blíží

Největší Noční běh pro Světlušku se blíží

Tisíce běžců s čelovkami na hlavách osvítí 12. dubna v noci pražskou Stromovku. Před startem bude připraven doprovodný program se zajímavými hosty, vrcholem večera bude koncert kapely Zrní a následná fireshow. Výtěžek ze startovného jde na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením. Registrace jsou otevřené široké veřejnosti.Přidejte se k běhu pro dobrou věc

Registrace na největší z pěti nočních Běhů pro Světlušku odstartují ve čtvrtek 12. dubna už v 18.30, start závodu bude ve 21 hodin. Mezitím ale na účastníky čeká ještě hodně zábavy. Na pódiu vystoupí například paralympioničky Anna Pešková a Nicole Fryčová, které následně také poběží. Ze známých osobností se běhu i programu zúčastní například herci Václav Neužil či Marek Adamczyk a programem budou provázet moderátoři Lucie Výborná a Stanislav Bartůšek. Vrcholem doprovodného programu bude koncert kapely Zrní od 20 hodin. Na místě budou také po celou dobu k dispozici nevidomí maséři a stánky s občerstvením.

„Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. Proto jsme rádi, že počet závodníků stále roste. Už teď to podle registrací vypadá, že v Praze se zúčastní více běžců než loni. Zájemci se na jednotlivé běhy mohou registrovat na webu behprosvetlusku.cz“, říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Noční běh pro Světlušku organizuje.

Loňský start světlušekLoňský start světlušek

Charitativní běhy Světlušky se rozrůstají i do regionů

V roce 2017 přispěla Světluška v Praze organizacím pomáhajícím nevidomým  částkou celkem 4 025 132 Kč. Jednotlivcům pak 1 308 514 Kč. Z peněz od Světlušky si příjemci pořídili například kurz obsluhy digitálního čtecího zařízení s hlasovým výstupem, kurz plavání a další sportovní aktivity, pedagogickou asistenci, dotykový tablet, studijní stipendia, přepis učebnic do Braillova písma včetně hmatové ilustrace apod.

Minulého ročníku běhu se zúčastnilo celkem přes 6 000 běžců a na projekt pomáhající lidem se zrakovým handicapem putovalo 2,6 milionů korun. V Praze loni běžely 4 000 lidí. S běháním potmě začala Světluška před sedmi lety právě v Praze. Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška poté vyrazila i do regionů. Letos jsme nově běželi v Plzni a dalšími zastávkami budou Brno, Olomouc a Jihlava.

Připojte se k akci na Facebooku a Instagramu.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku