POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Čertovskej ultratrail 2018: Ďábelský závod pro obyčejné smrtelníky, ale i čerty

Čertovskej ultratrail 2018: Ďábelský závod pro obyčejné smrtelníky, ale i čerty

Po vydařeném letním Čertovském ultratrailu a zimním Čertovském wintertrailu chystají pořadatelé 9.6.2018 pro závodníky další Čertovskej závod. Pro letošní rok je připraveno několik novinek: možnost poloviční trati, jedna občerstvovačka navíc, předzávodní pasta party nebo dětská školka během závodu.Terénní běh přes hory, doly, hrady a vody tajemnou přírodou Kokořínska a Máchova kraje

Ďábelská trasa 66,6 km láká zejména nádhernou krajinou a terénními cestami. Na trase budete obdivovat nejen krásy přírody, ale také hned několik kulturních památek.


 

Start na hradě HouskaStart na hradě Houska

Čertice na tratiČertice na trati

Hrad RalskoHrad Ralsko

 

 

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


Závod startuje na hradě Houska, o kterém se říká, že je bránou do pekla. Podle legendy byl hrad zbudován na skále, ve které vedla průrva až do pekla. Závodníci se mohou těšit na divoké rokle, ale i malebné vesničky Kokořínska. Vyběhneme na dominantu Máchova kraje, hrad Bezděz, proběhneme se borovými lesy a vystoupáme na Bukové hory.

Jedná se o terénní ultratrail a závod na 33,3 km, který vede nádhernou krajinou Kokořínska a Máchova kraje. Více informací o závodu Čertovskej ultratrail najdete v termínovce.

 

Zhruba v polovině závodu se připojí závodníci na trati “letního půlčerta” na 33,3 km. Společná trasa vede přes Zemský vrch a kolem Čertovi zdi míří směr Ralsko. Tento pekelný kopec nejprve oběhnete, abyste si jej důkladně prohlédli, také skály a rokle na jeho úpatí zato stojí! Pak už na vás čeká stoupání ze severní strany až na hrad na vrcholku s krásným rozhledem.

Po seběhu suťovisek této sopečné hory závodníky čekají příjemné lesní pěšiny a cesty,kopce a kopečky - Jelení vrchy, hrad Stohánek a na závěr hrad Děvín. Pak již jen doběh docíle kolem Hamerského jezera. Až sem doběhnete, budete si připadat jak v ráji! :-)

Kategorie Čerti a Čertice aneb zábava na trati

Věděli jste, že 666 je ďábelské číslo? Na trase 66,6 km jsou vypsané speciální kategorie Čert/Čertice pro ty, co si rádi nechají zpestřit běžecký závod o další menší úkoly. Na závodníkovi nebo závodnici této kategorie musí být na první pohled poznat čertovský původ(rohy, ocas, ...). Věříme, že se budete dobře bavit.

Kvalitní servis a zázemí pro závodníky

O závodníky bude jako vždy dobře postaráno. Již při páteční registraci na ně bude čekat pasta party. Závodníky ráno odvezou autobusy z místa cíle (Hamr na Jezeře) do místa startu (hrad Houska) - cca 50 km. Samozřejmostí je také úschova věcí a jejich převoz ze startu do cíle. Na trase závodu bude připraveno 5 občerstvovacích stanic s dostatkem jídla i pití. V cíli pak jídlo a pití v neomezeném množství. Ne nadarmo nazvali někteří závodnícináš závod “gastro trail” :-)

Trasa závodu bude pečlivě značena fáborky (mlíkem) v plné délce. Pro závodníky bude připravená mapa trasy s popisem, takže se rozhodně neztratíte. Chcete si zaběhnout ale nevíte co s dětmi? Dejte je do dětské školky v centru závodu, kde si užijí den se svými vrstevníky.

Víkend pro celou rodinu

V okolí Hamru na Jezeře můžete strávit s rodinou nebo přáteli celý víkend. V pátek v podvečer zajdete na pasta party a naplánujte si taktiku na závod. V sobotu si zazávodíte a v neděli můžete relaxovat na pláži nebo zvolit aktivní odpočinek v okolí. Je zde mnohomožností - cyklostezky, in-line stezky, vycházky do okolí nebo dokonce i vodní lyžování v sousední Stráži pod Ralskem. Ne na darmo se Hamru za první republiky začalo říkat Riviera Severu.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku