POZVÁNKA ZAJÍMAVOSTI

Druhý ročník Jarního půlmaratonu u Rychnova nad Kněžnou opět nabídne výjimečnou krajinu lesoparku Včelný

Druhý ročník Jarního půlmaratonu u Rychnova nad Kněžnou opět nabídne výjimečnou krajinu lesoparku Včelný

Na úpatí Orlických hor, v krásném prostředí lesoparku Včelný, poblíž Rychnova nad Kněžnou proběhne v neděli 22.4. druhý ročník krosového půlmaratonu z dílny Sportvisio s názvem Jarní půlmaraton.V rámci hlavního závodu se uskuteční i běh na poloviční distanci

Kdo si netroufne na celý půlmaraton má i takmožnost objevit krásnou přírodu na poloviční trati. Tuto akci, organizovanou společností Sportvisio, v loňském roce navštívilo téměř 50 dětí všech věkových kategorií. Na vedlejší závod na 10,5 km, v podobě jednoho okruhu, vyběhlo 83 závodníků. Nádhernou, ale náročnou trasu (80% lesní cesty, 20% asfaltové cesty) úspěšně zvládlo na půlmaratonské distanci 151 běžců.


 

Závod dětíZávod dětí

Na tratiNa trati

Nádherné prostředí Lesoparku VčelnýNádherné prostředí lesoparku Včelný

 

 

 

Podívejte se na další fotografie k článku...

 


Na závodníky i v letošním roce čeká trasa s převýšením 270 m, na jednom okruhu povede opět v mírně kopcovitém terénu lesoparku Včelný a závodníky zavede na mnoho krásných míst včetně Ivanského jezera.

 

Jedná se o krosový převážně kopcovitý půlmaraton a běh na 10,5 km vedený přírodním parkem Les Včelný. Více informací o Jarním půlmaratonu Rychnov nad Kněžnou najdete v termínovce. Také si můžete přečíst reportáž z loňského ročníku.

Celý projekt je koncipován jako festival běhu

Celý projekt je koncipován jako festival běhu, který by měl vybídnout účastníky ke strávení pohodových chvil ve výjimečné krajině. Zázemí závodu bude stejně jako v loňském roce umístěno v letovisku Studánka, kde budou moci účastníci využít bohaté občerstvení, wellness a spa procedury.

Samozřejmostí je doprovodný program, o který se postará jeden zpartnerů akce Autocentrum Matrix. Nebudou opět chybět ani dětské běhy, kterými se celá akce zahájí. Půlmaratonci na svoji trať vyrazí v pravé poledne. Jen patnáct minut před nimiběžci na 10,5km.

Závod pod záštitou hejtmana Královehradeckého kraje pana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. amístostarostky Rychnova nad Kněžnou paní Mgr. Jany Drejslové se stal také součástí prestižního Iscarex poháru a tak každý běžec bude moci bojovat o patřičný příděl bodů dotéto soutěže. Více informací a možnosti registrace jsou na www.sportvisio.cz.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku