SOUTĚŽ ZAJÍMAVOSTI

SOUTĚŽ: Soutěžte o běžecké triko z kolekce CRAFT SHADE s UPF 50+ - UKONČENO

SOUTĚŽ: Soutěžte o běžecké triko z kolekce CRAFT SHADE s UPF 50+ - UKONČENO

Zasoutěžte si o tričko z unikátní kolekce Craft Shade, které je díky ochranému faktoru UPF 50+ ideálním parťákem nejen pro letní výběhy! Do soutěže se můžete zapojit odpovězením na otázky na konci článku.Unikátní kolekce s ochranou UPF 50+ nejen pro výběhy v parných dnech

Vidíme to kolem sebe. Dnes běhá téměř každý. Ať už pro pot, dřinu či výkony nebo – a to stále více – pro radost z pohybu. I běh přináší možná rizika a je přirozené jim předcházet. V noci nám pomůžou reflexní prvky, v dešti a větru odpovídající odolné oblečení. Ale jak se chránit před účinky tohoto, co není vidět? UV záření.

Buňky našeho těla s ním v každém okamžiku svádějí nekonečný boj. Radikály, uvolněné jeho působením, ohrožují naše zdraví. Zvláště běžci v maximálně odlehčeném oblečení by ho při dlouhých letních bězích neměli ignorovat. UV záření vede k přehřívání organismu a ke snížení výkonu. Rozhodli jsme se tělu v jeho boji pomoci. Výsledkem je kolekce technického běžeckého oblečení SHADE s ochranou UPF 50+.


Craft ShadeCraft Shade

Craft Shade Craft Shade

Craft Shade - bundaCraft Shade - bunda

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


SHADE

Zásadním kritériem pro vytvoření této kolekce byla vysoká ochrana před slunečním zářením. Hustá, pevná tkanina minimalizuje množství UV světla, které může projít skrz oděv. Nejen silnější tkanina, ale i dobře zvolená barva se postarají o snížení UV. Obecně platí, že tmavší barvy absorbují více záření. Typ vlákna a ošetření textilie se také významně podílí na narušování UV záření.

O aktivní ochranu proti slunci se výborně postarají polyester a nylon. Vlna a hedvábí jsou středně účinné. Bavlna, hedvábí, lněné a konopné tkaniny bez ošetření zabraňují UV záření jen velmi málo. Stejně jako u opalovacích krémů se stupnice s ochranným faktorem proti slunečnímu záření označuje SPF, tak u oděvů ji značíme UPF.

Opalovací krémy jsou účinné pouze proti UVB záření. Látka s konkrétními vlastnostmi je účinná proti oběma ultrafialovým A a B světlům. Navíc UV záření způsobuje přehřívání organismu, které vede ke snižování výkonnosti. Craft splnil svůj úkol a díky pečlivě zvolené kombinaci parametrů vytvořil novou běžeckou řadu Shade s ochranným UV faktorem 50+.

Trička Craft Shade odolávají A i B ultrafialovému zářeníTrička Craft Shade odolávají A i B ultrafialovému záření

Pravidla soutěže:

1. Odpovězte správně na následující otázky do 15.7.2018

2. Vylosujeme výherce a oslovíme je emailem.

3. Vícenásobné odpovědi nebudou zařazeny do slosování o výhru

4. Pro účast v soutěži vyplňte formulář:

Zapojte se do soutěže a získejte běžecké triko Shadee. Stačí odpovědět na 3 jednoduché otázky: Odpověď hledejte na stránce www.craft.cz

CraftCRAFT je švédská značka specializující se od roku 1977 na vývoj a výrobu oblečení pro vytrvalostní sporty, kde hraje funkčnost a komfort zásadní roli pro dosažení optimálních výsledků. Díky úzké spolupráci se špičkovými sportovci a neustálému vývoji nových materiálů a technických řešení je CRAFT tréninkovým a závodním oblečením, které přináší skutečné výhody.


Diskuse

Věra Zelenková
Věra Zelenková

Paráda

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku