BĚŽECKÁ AKADEMIE ZAJÍMAVOSTI

Přihlaš se na další jarní kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu

Přihlaš se na další jarní kurz „BĚŽECKÉ AKADEMIE“ Světa běhu

Běháte již delší dobu a stále se nedostavují výsledky? Chcete vylepšit váš běžecký styl? Potřebujete odbornou radu či rovnou názornou ukázku tréninkové jednotky? Zajímají vás všechny okolnosti související s běháním … tak ZPOZORNĚTE!SVĚT BĚHU ve spolupráci s předními trenéry a odborníky otevírá BĚŽECKOU AKADEMII!

První kurz Běžecké akademie (únor-březen) je již v plném proudu a nyní pro Vás Svět běhu otevírá další jarní kurz v PRAZE a nově i v PLZNI (duben-květen). Je určen pro všechny, kteří běhají již delší dobu, patří do kategorie „začátečníci“ a „středně pokročilí“, přesto cítí, že by mohli ještě výkonnostně růst.

Nezáleží na věku ani na jiných aspektech, jen je potřebné mít chuť se něco podstatného naučit, a to následně využít ve svém dalším běžeckém životě.


 

Těšit se můžete na cviky na zlepšení techniky běhuTěšit se můžete na cviky na zlepšení techniky běhu

Cvičební pomůckyCvičební pomůcky

Probereme základy správného běžeckého styluProbereme základy správného běžeckého stylu

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


Běžecká část kurzu bude mít pestrou skladbu

Tréninkový rozvrh je rozložen do dvou měsíců a bude mít jedenáct tréninkových jednotek. Naučíte se postupně správnému běžeckému stylu a jak ho neustále vylepšovat pomocí základních cviků běžecké abecedy. Vyzkoušíte si různé formy tréninkových jednotek od volného běhání, přes fartlek (střídání rychlého a pomalého běhu), tempový a intervalový běh až po dlouhý vytrvalostní běh. Ukážeme si, jak by správně měl být poskládán klasický trénink a jak by měl vypadat i ryze atletický trénink. Využijeme i pomůcek jako jsou běžecký žebřík, nízké překážky, švihadlo, ale i obyčejné schody.

Běhání, to není jen naplňovat smysl slova běhat, ale i běžec vytrvalec potřebuje mít celé tělo vytrénované komplexně. Proto se zaměříme i na sílu, dynamiku, výbušnost, obratnost a rychlost. Součástí bude na začátku malý běžecký test, který zopakujeme na závěr kurzu. Porovnáním zjistíme, zda došlo ke zlepšení výkonnosti a v jaké míře.

Je toho opravdu hodně, co na vás čeká a co se v průběhu dvou měsíců naučíte. Za splnění celého kurzu vám na závěr věnujeme certifikát o absolvování „BĚŽECKÉ AKADEMIE SVĚTA BĚHU“. Proto není třeba otálet, ale na kurz se co nejrychleji přihlásit. Těšíme se na vás.

BĚŽECKÁ AKADEMIE

Běžecký kurz pro začínající a rekreačně běhající běžkyně a běžce v délce 2 měsíců (11 tréninkových jednotek) na jaře 2019 (duben-květen)

TERMÍNY: 7 x v týdnu dle dohody úterý nebo čtvrtek a 4 x o víkendu v sobotu nebo neděli (přesné termíny budou stanoveny až do dohodě s účastníky kurzu).

ROZPIS JEDNOTNOTLIVÝCH LEKCÍ

1.lekce
- úvod do běhání, základy správného běžeckého stylu, volné proběhnutí
2.lekce
- ukázka rozcvičení, základní cviky běžecké abecedy, využití běžeckého žebříku
3.lekce
– atletický trénink + zjištění stavu výkonnosti
4.lekce
– intervalové a tempové běhy
5.lekce
– cvičení na koordinaci, výbušnost a dynamiku
6.lekce
– běhání do kopce a z kopce
7.lekce
– posilování na schodech a cvičení se švihadly
8.lekce
– ukázka správného složení tréninku
9.lekce
– atletický trénink + Cooperův test (ověření výkonnosti)
10.lekce
– ukázky poslední přípravy před plánovaným závodem
11.lekce
– závěrečné opakování, shrnutí a proběhnutí

V průběhu kurzu vám budu pravidelně podávat informace ohledně stravování, běžeckých zranění, regenerace a psychologie běhání.

Doba: dle shora uvedených termínů a časů

Cena: 1980 Kč

Místo tréninku: park LADRONKA (Praha)

ŠTRUNCOVY SADY (Plzeň)

Maximální počet účastníků: 15 (kurz bude zahájen při minimálním počtu 8 účastníků)

Zájemci o kurz pište na adresu jiri.masek@svetbehu.cz, kde se dozvíte další podrobné informace k celé Běžecké akademii.

Komu je Běžecká akademie určena?

Kurz je určen pro všechny běžce anebo ty, kteří běhají již delší dobu, chtějí se neustále zlepšovat svoji výkonnost a zároveň rozvíjet své běžecké dovednosti a běháním se bavit.

Kdo vás bude trénovat:

Jiří Mašek – je běžeckým trenérem a nadšeným běžcem už více jak 15 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RUNCZECH a TEMPO MAKERS, vodící ostatní vybrané závody po ČR. Pořádá pravidelné tréninky v Plzni, několik běžců a běžkyň trénuje individuálně. V oblibě má i horské závody a běhy zvláště na Šumavě a v Krušných horách.


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku