ZAJÍMAVOSTI ZAJÍMAVOSTI

Moje první 4000: Zapojte se do soutěže a vyhrajte výstup na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn s horským vůdcem

Moje první 4000: Zapojte se do soutěže a vyhrajte výstup na švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn s horským vůdcem

Milujete hory a umíte se o své cesty podělit s ostatními slovem i fotografií? Vyhlašujeme soutěž o unikátní životní zážitek: výstup na nejjednodušší švýcarskou čtyřtisícovku Breithorn nad Zermattem ve skupince 4 výherců doprovázených horským vůdcem z Mammut Alpine School.Soutěžíme o hodnotné ceny

  • 4x 5denní výpravu s leteckou dopravou do Švýcarska s výstupem na Breithorn pro jednu osobu (Akce se uskuteční v září 2019. Potřebujete pouze fyzickou kondici a odhodlání zúčastnit se výletů a aktivit v Andermattu a Zermattu včetně hlavního výstupu. Vybraní účastníci budou během své cesty denně sdílet své zážitky fotkou i krátkým příběhem na sociálních sítích.)
  • 2x batohy Mammut Lithium Crest/ Lithium Speed
  • 4x švýcarský nůž Victorinox Huntsman Wood

Jak se zapojit do soutěže

Pošlete nám nejpozději do 20.6.2019 svůj motivační dopis a deset fotek s příběhem z vašich předchozích (nejlépe švýcarských) cest na stprag@switzerland.com s předmětem SOUTĚŽ - MOJE PRVNÍ ŠVÝCARSKÁ 4000. Odborná porota vybere 4 výherce, které do 25.6.2019 kontaktuje e-mailem a jejichž jména budou zveřejněna na našem webu.

Výherce výpravy na Breithorn

Výherci 5denní výpravy se společně v září 2019 vydají na cestu z Prahy do Andermattu a Zermattu, kde se také zúčastní výstupu na místní vrchol Breithorn s horským vůdcem. V Andermaatu na výherce čeká zdolání via-ferraty. Výhercům bude připravena zpáteční letenka z Prahy do Švýcarska, jízdenka pro dopravu po Švýcarsku během celého pobytu, ubytování s polopenzí a služby horského vůdce. Každý výherce potřebujete pouze fyzickou kondici a odhodlání zúčastnit se výletů a aktivit v Zermattu, včetně hlavního výstupu na Breithorn. Výhreci budou také během své cesty denně sdílet své zážitky fotkou i krátkým příběhem na sociálních sítích s hashtagem #MojeSvycarsko a #inLOVEwithSWIT­ZERLAND a po skončení cesty i články s tipy z cesty pro web Pohora.czMojeSvycarsko.com.

Odborná porota

  • zástupce Mammut Alpine School
  • Alena Koukalová, Switzerland Tourism
  • Jakub Larysz, šéfredaktor časopisu Svět Outdooru
  • Viktor Kořízek, horský vůdce UIAGM
  • Petra Greifová, šéfredaktorka časopisu TRAVEL LIFE

Breithorn se představuje

Masiv Breithornu, který je také nazýván švýcarským Broad Peakem, má hned několik vrcholů, z nichž nejvyšší je Breithorn Occidentale (4165 m). Nejjednodušší výstup na vrchol vede ze švýcarského Zermattu od Klein Matterhornu, a to díky nejvýše položené lanovce v Evropě, která nás za necelou hodinu doveze až do výšky 3820 m. Odtud je to na vrchol asi hodinu a půl. Výstup není technicky náročný, je možno ho realizovat celoročně i na lyžích a za dobrého počasí není nebezpečný. Přestože v ledovci, po němž stoupáme vzhůru, nejsou téměř žádné trhliny, je nutné jištění; mačky jsou pak nutností kvůli strmějšímu závěru 40–45°, kdy hrozí uklouznutí. Také musíme zvážit předchozí aklimatizaci – lanovkou si sice výstup usnadníme, ale nestihneme na nadmořskou výšku přivyknout. První část výstupu bílou ledovcovou plání se před námi klikatí vyšlapaná cesta a vede nás směrem k sedlu Breithornpass, které necháváme po pravé ruce. Obracíme se na jihozápad a na vrchol stoupáme po jihozápadním firnovém svahu. Z vrcholu jsou vidět severním směrem Bernské Alpy s vrcholem Jungfrau, na jihu Gran Paradiso, na západě Mont Blanc a nejblíže pak skalní pyramida Matterhornu.

Úplné znění pravidel soutěže naleznete zde.

Více informací hledejte zde.

Výsledek obrázku pro logo svýcarskoSouvisející obrázekDiskuse

Zdeňka Suchánková
Zdeňka Suchánková

Dobrý den, prosím, úplné znění pravidel nelze na stránce nalézt(načíst). Mohla bych vědět, kde bych je našla?


Děkuji, ZS

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku