Osobnosti ZAJÍMAVOSTI

Salomon How To Trailrun, 2.díl - Jirka Čípa

Salomon How To Trailrun, 2.díl - Jirka Čípa

V druhém díle Salomon průvodce How To Trailrun vyzpovídáme Salomon ambasadora Jirku Čípu. Běžecký univerzál z Brna, který má na kontě spoustu úspěchů. Mezi nejvýraznější patří třeba 8. a 9. místo na MS v trailu nebo 4. místo z MS v běhu do vrchu.Jirko, zeptám se tě na boty. Na závodech preferuješ, aby byla bota lehká a stabilní nebo máš raději tlumení a pohodlí?

Na závody jednoznačně lehkost a aby správně držela, jak na noze, tak na daném povrchu. V terénu je v tomhle pro mě Salamon jednička, protože se dá vybrat ze široké nabídky bot na různé druhy povrchů a délky závodů. Na ultrazávody jsou ideální S-lab Ultra, které jsou akorát pohodlné a zároveň lehké a dobře drží. Co se týká nabíhání kilometrů, tak mám obecně radši i pro tréninky trochu tvrdší boty, ve kterých dokážu líp cítit a tím pádem i "číst" terén, ale zároveň s dostatečným dropem, protože mám  trochu problém s achilovkou. Zde je pro mě skvělou volbou řada Sense Ride. Tlumené boty spíše používám na silniční objemové tréninky nebo pro regeneraci nohou.

Jirka Čípa a Jirka Petr, Brněnský půlmaratonJirka Čípa a Jirka Petr, Brněnský půlmaraton

 

Když se rozhoduješ, co všechno s sebou na trénink nebo závod vzít, vyznáváš spíše minimalismus nebo „radši nosit, než pak prosit“?

Dobrá otázka. Na trénink nenosím zhruba do tří hodin vůbec nic. Když jsou delší, beru maximálně vodu nebo ionťák. Co se týká závodů, zde chci být vždycky dobře připravený, ale zase nechci tahat moc navíc a občas se mi to úplně nepovede podchytit. Ale jak píšu, na závody radši "nosím", než abych kvůli takové chybě přišel o dobrý závod a oproti tomu v tréninku se snažím tělo připravovat na těžké chvilky v závodě, takže minimalisticky.

 

TIP: Přečtěte si také: Rozhovor s Jiřím Čípou, vítězem MČR Perun SkyMaratonu

 

Kdybys měl vybrat nejoblíbenější kousek vybavení, který by to byl?

V tomhle je podle mě běhání nejlepší sport vůbec. Kromě bot, trenek a trička, nepotřebuje člověk nic. Jasně, že dlouhé závody se v tomhle trochu odlišují. Zde je třeba mít odzkoušené boty, padnoucí, pohodlné oblečení, které vám nezpůsobí odřeniny a nebude nikde svírat, k tomu lehký a dobře sedící batoh a pořádný computer na ruce, to je výbava do závodu, bez které si to nedokážu představit. Ale co se týká vybavení pro 95% mých běhů, tak jsou to "jenom dobré" boty. Kdybych měl vybrat botu na závody do 30ti kilometrů a nebo jen tak pro pocit volnosti, jednoznačně S-lab Sense.

Více informací se dozvíš na HowToTrailrun.cz

Koukněte na druhý díl ze seriálu How To Trailrun, abyste s sebou nic nezapomněli


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku