BĚŽECKÁ UNIVERZITA SVĚTA BĚHU ZAJÍMAVOSTI

Přihlaš se na „BĚŽECKOU AKADEMII“ a zlepši svoji výkonnost

Přihlaš se na „BĚŽECKOU AKADEMII“ a zlepši svoji výkonnost

Běháte již delší dobu a stále se nedostavují výsledky? Chcete vylepšit váš běžecký styl? Potřebujete odbornou radu či rovnou názornou ukázku tréninkové jednotky? Zajímají vás všechny okolnosti související s běháním … tak ZPOZORNĚTE!SVĚT BĚHU ve spolupráci s předními trenéry a odborníky na regeneraci, výživu a psychologii otevírá BĚŽECKOU AKADEMII!

Svět běhu pro vás NOVĚ otevírá podzimní kurz (září až listopad). Je určen pro všechny, kteří běhají již delší dobu, patří do kategorie „středně pokročilí“, přesto cítí, že by mohli ještě výkonnostně růst.

Nezáleží na věku ani na jiných aspektech, jen je potřebné mít chuť se něco podstatného naučit, a to následně využít ve svém dalším běžeckém životě.


 

 

Těšit se můžete na cviky na zlepšení techniky běhuTěšit se můžete na cviky na zlepšení techniky běhu

Cvičební pomůckyCvičební pomůcky

Probereme základy správného běžeckého styluProbereme základy správného běžeckého stylu

Prohlédněte si i další fotografie k článku...


NOVINKA – první kurz, který bude mít praktickou i teoretickou část!

Ano, čtete správně. Tento kurz se nebude týkat jen běžecké části, ale zaměříme se i problematiku, která s běháním a obecně sportem úzce souvisí. Dozvíte se mnoho užitečných informací z oblasti sportovní výživy, správné regeneraci, jak předcházet zranění či o psychologii běhu.

Tyto rady a doporučení nám představí fyzioterapeutka a vynikající běžkyně Zuzana Krchová. Oblast sportovní výživy zase výborný maratonský běžec Mirek Touška.

Na jednom z tréninků nás navštíví i některý z elitních českých běžců vytrvalců, jenž vám prozradí své tipy, jak využít vlastní potenciál v běhu a dosáhnout požadovaných výsledků.

Běžecká část kurzu bude mít pestrou skladbu

Tréninkový rozvrh je rozložen do deseti týdnů a bude mít deset tréninkových jednotek. Naučíte se postupně správnému běžeckému stylu a jak ho neustále vylepšovat pomocí základních cviků běžecké abecedy. Vyzkoušíte si různé formy tréninkových jednotek od volného běhání, přes fartlek (střídání rychlého a pomalého běhu), tempový a intervalový běh až po dlouhý vytrvalostní běh. Ukážeme si, jak by správně měl být poskládán klasický trénink a jak by měl vypadat i ryze atletický trénink. Využijeme i pomůcek jako jsou běžecký žebřík, nízké překážky, švihadlo, ale i obyčejné schody.

Běhání, to není jen naplňovat smysl slova běhat, ale i běžec vytrvalec potřebuje mít celé tělo vytrénované komplexně. Proto se zaměříme i na sílu, dynamiku, výbušnost, obratnost a rychlost. Součástí bude na začátku malý běžecký test, který zopakujeme na závěr kurzu. Porovnáním zjistíme, zda došlo ke zlepšení výkonnosti a v jaké míře.

Je toho opravdu hodně, co na vás čeká a co se v průběhu deseti týdnů naučíte. Za splnění celého kurzu vám na závěr věnujeme certifikát o absolvování „BĚŽECKÉ AKADEMIE SVĚTA BĚHU“. Proto není třeba otálet, ale na kurz se co nejrychleji přihlásit. Těšíme se na vás.

REGISTRUJ SE ZDE.


BĚŽECKÁ AKADEMIE

Běžecký kurz pro začínající a rekreačně běhající běžkyně a běžce v délce 3 měsíců (10 tréninkových jednotek) na podzim 2018

  1. termín: 18.9. – 27.11.2018 (každé úterý)

  2. termín: 20.9. – 29.11.2018 (každý čtvrtek)

Doba: 18:00 – 19:30 hodin (maximálně do 19:45 hodin)

Cena: 1960 Kč

Místo tréninku: park LADRONKA (nebo park STROMOVKA)

Maximální počet účastníků: 15 (kurz bude zahájen při minimálním počtu 8 účastníků)

 

Pro firmy a týmy připravíme skupinové tréninky na míru

Napište nám na jiri.masek@svetbehu.cz

Komu je Běžecká akademie určena?

Kurz je určen pro všechny běžce anebo ty, kteří běhají již delší dobu, chtějí se neustále zlepšovat svoji výkonnost a zároveň rozvíjet své běžecké dovednosti a běháním se bavit.

Základní rozpis jednotlivých lekcí:

1. lekce – úvod do běhání, základy správného běžeckého stylu

2. lekce – ukázka rozcvičení, základní cviky běžecké abecedy

3. lekce – atletický trénink na stadiónu + Cooperův test (zjištění stavu výkonnosti)

4. lekce – intervalové a tempové běhy

5. lekce – cvičení na koordinaci, výbušnost a dynamiku 
Výživa běžce: 20´přednáška výživového poradce Mirka Toušky

6. lekce – běhání do kopce a z kopce

7. lekce – posilování na schodech a cvičení se švihadly

Běžecká zranění – 20´přednáška fyzioterapeuta Zuzany Krchové

8. lekce – ukázka správného složení tréninku

Psychologie běhu a závodění – 20´přednáška psychologa (bude upřesněno)

9. lekce – atletický trénink na stadiónu + Cooperův test (ověření výkonnosti)

Za účasti jednoho z našich nejlepších běžců (bude upřesněno)

10. lekce – závěrečné opakování a shrnutí

 

Kdo vás bude trénovat:

Jiří Mašek – je běžeckým trenérem a nadšeným běžcem už více jak 15 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RUNCZECH a TEMPO MAKERS, vodící ostatní vybrané závody po ČR. Pořádá pravidelné tréninky v Plzni, několik běžců a běžkyň trénuje individuálně. V oblibě má i horské závody a běhy zvláště na Šumavě a v Krušných horách.

 

Základní schéma jednotlivých tréninkových jednotek:

Seznámení s náplní tréninku – 5´

Rozklusání 1 – 1,5 km – 10´

Rozcvičení – 10´

Cvičení na rozvoj běžeckého stylu – 20´

Hlavní náplň tréninku – 30´

Vyklusání – 10´

Závěrečné protahovací cviky – 5´

 

V případě tréninku na atletickém stadiónu bude včas oznámeno.

Na konce běžeckého kurzu obdrží každý z účastníků certifikát o absolvování Běžecké akademie.

Jiří Mašek

O autorovi - Jiří Mašek

Jiří Mašek, redaktor Světa běhu, je nadšeným běžcem už více jak 14 let, jehož specialitou jsou silniční závody od 5 km až po maraton. V současnosti je vedoucím týmu vodičů PACEMAKERS pro závody ze seriálu RunCzech a TEMPO MAKERS, vodící ostatní vybrané závody v ČR. V Plzni pořádá pravidelně běžecké tréninky. Běhá také horské závody. Jeho oblíbenou lokalitou, kam jezdí nabírat nejen fyzické, ale i psychické síly, je hlavně Šumava.

 


Diskuse

alf
alf
Bylo by dobré, kdyby nás jelo ža domorodci na Mars aspoň 40, abychom zaplnili jeden turistický autobus.
Pavel Láznický
Pavel Láznický
Nemáte někdo fotku těch marťanských etnik? Rád bych se na to podíval, než si koupím lístek na Bajkonuru.
iva
iva
A mně budete muset poradit, když si připlatím all inclusiv, jak si mám vzít vysoké kapesné. A mám si raději vyměnit USD, nebo eura?
marťan
marťan
ahoj lidy, my vas uz dlouho pozorovat, ste tak srandovni, zatim vas vidime jen z dalky, dyz nad vami lytame. a ted vas budem moct videt zblizka. vase zvyky sou tak fascinujici a legracni, dyz sme o vas psali v nasem imarsdnes, nikdo tomu neveril, vsichny smali se az se za skafandr popadali a ted vas uvidyme z blizka, tak konecne tomu unas ty lidi, co furt jen cumej na televizi a smali se tomu, tak tomu te uverej. diky, tocniku, za tu iniciativu. naplne aspon dva raketoplany, mame tu zoogickych zahrad vic, at se na vsechny dostane, nebojte, zachazeni je slusne a granule jsou prvotridni, vsihni vostatni lidi z jinych planet moc stastni a uz hezky tlustoucci
Kacenka
Kacenka
A co Jan Tleskač?
aleš
aleš
Zdravím všechny z Marsu!

Všechno co o něm bylo výše řečeno je pravda a ještě více! Cesta určitě stojí za to. Jenom ty záchody nejsou tak čisté, jak bych si představoval - vlivem nízké gravitace tu hovno nepadá dolů, ale volně poletuje.
Bude nutné zvážit počet cestujících a zda brát i ženské. Doba letu je skoro devět měsíců a co kdyby tam nedej bože chtěla rodit a neřekla Ti, před odjezdem,že je "v tom?" Byl by to sice zápis do knihy rekordů, jenže o ten,až tak nefičí. Když je necháš na zemi, zbavíš se případného sexuálniho harašení a je klid.Udělej z toho pánskou jízdu a počítej se mnou, jako s náhradníkem. Ono vždy někdo omarodí.
Ivo
Ivo
Tak jsem si to přečet a expedici na Mars, kterou chystáte Vám mohu jen a jen doporučit. Mám za to, že stejné šílence jako já u nás nebude problém sehnat... bohužel v raketě je místo jen pro sedm jedinců.
Jestli mohu... tak s Amíkama čí z Rusáky už v žádném případě nelítejte, (posledně to nebylo ono, na radu kolegy jsem dal a teď už) jedině s Čínany, maji lepší služby a bonusy k tomu (let k Jupiteru navíc atd.... já tam byl, tak mohu doporučit)
Lidi někdy říkaj, jestli jsem náhodou nespadl z Marsu... ten červ pochybnosti tam furt je. Nejsem si zcela jistej, proč zrovna Čínani vybrali mě, jestli omylem a nebo koukli na můj ksicht a hned věděli vo co go... a měli pravdu, já mezi ně perfektně zapadl.
... nejsou zelení a anténky už vůbec nemaj
Celá akce mě stála téměř dva roky mého života (a skoro 1,5 mega eurokaček, každý zájemce musí projít náročným půlročním výcvikovýn kurzem) ale v žádném případě nelituji a mohu jen a jen doporučit.
Stoji to za to... já např. potkal na Jupiteru kolegu z Kavkazu, (ten tam byl s Amíkama) 25 let jsme se nevyděli... ten svět je fakt malej.
iva
iva
:DDD Jeste mi poraďte, jestli si mam vzit s sebou antimalarika. Krabicka Lariamu bude stacit, anebo si mam vzit radeji dvě?!? :))
Ivo
Ivo
Nebudete tomu věřit paní nebo slečno Ivo (s prominutím, ale takové sračky na Marsu v žádném případě nebudete potřebovat, já měl taky vážné obavy, co mě tam může potkat) Při mé první výpravě v roce 93 jsem byl naočkován snad proti všemu možnému i nemožnému... to spíš malérku chytnu dejme tomu ve střední Africe, na Blízkém čí v Indii.
Jestli se na Mars přesto dostanete (a já vám to přeji) budete stejně týden v karanténě, tím musí projít každej (přece jim nedovlečem od nás...)
iva
iva
Ivo, tak jsi me presvedcil a ten Lariam si tam brat nebudu. Kdyz jsem ho nepotrebovala v Indii, tak snad ho nebude potreba ani na Marsu. A myslis si, ze si s sebou muzu vzit pastiky, konzervy a štangli salámu?
Ivo
Ivo
Chcete se dostat do průseru, koledujete si o doživotní zákaz vstupu (ani to nezkoušejte, nemáte žádnou šanci to tam dostat... vše co je mimo, je vážná hrozba pro planetu) svým způsobem máte něco podobného u nás na Zemi u protinožců (tam máte spíše šanci... a jaké tam maj teď starosti).
Ivo
Ivo
Chcete se dostat do průseru, koledujete si o doživotní zákaz vstupu (ani to nezkoušejte, nemáte žádnou šanci to tam dostat... vše co je mimo, je vážná hrozba pro planetu) svým způsobem máte něco podobného u nás na Zemi u protinožců (tam máte spíše šanci... a jaké tam maj teď starosti).
iva
iva
Ted mimo planetarni soustavu: Co maji protinozci za starosti kvuli tomu, ze jim tam nekdo propasoval salam, nabo pastiku?!? :o))) Ale kdyz poletim jako ty, s Číňanama, tak aspon budu mít čínský polívky a to se hnedle budu citit jako doma na Zemi. I kdyz uznavam, ze za ty paštiky a konzervy to bude opravdu chabá náhrada!
Ivo
Ivo
... myslím to, co se k nim nechtíc dostalo, a jsou z toho bezradní... věřím, že si rozumíme.
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku