TERMÍNOVKA

Lipno Ice Marathon

Extrémní zimní závod pro vytrvalé běžce na ledu.

Teplota vzduchu: až -20°C

Nadmořská výška: 729 m. n m

Terén: led, sníh, nezpevněný

Maximální počet startujících: 200

 

Popadla Vás někdy touha dokázat sami sobě, že uběhnete dál, vyskočíte výš, dojedete na konec světa, potopíte se hlouběji? Prvním krokem v případě běžeckého maratonu je obout tenisky a začít trénovat. Lipno Ice Marathon je však něčím výjimečný. Nestačí „jen“ umět běhat a vydržet tradičná maratonskou vzdálenost 42,195 km. To vše totiž musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu.

Hledali jste ten správný impuls dokázat si něco výjimečného? Lipno Ice Marathon je tu právě pro vás. Tak se obujte a začněte trénovat. Tohle totiž není závod pro bábovky.

Pro vytrvalé zimní běžce máme připravenou nejen maratonskou trať, ale i 22 km dlouhý půlmaraton a 10 km vzdálenost pro mladé sportovce.

Závodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a na led a stačí se rozběhnout. Další variantou – pokud počasí dovolí – je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Kategorie Freestyle je zkrátka ušitá pro všechny, kteří milují pohyb na ledě. Vybere si každý. Tak neváhejte a ponořte se do tréninku, čas letí!

To vše a nejen to… Pro ty, kteří to myslí opravdu vážně!

V ceně startovného máte zahrnuto ubytování ve vlastním stanu přímo v lokalitě závodu. Zažijte tak pořádný ledový adrenalin podobný tomu antarktickému. Náš maraton je zkrátka dobrou vstupenkou do přípravy na vyhlášený Antarctic Ice Marathon. Tak přijeďte a otestujte svou výdrž!

S registrací do závodu neváhejte, počet startovních míst je omezen!Datum: 09.02.2019

Místo závodu: Kemp Jestřábí, Černá v Pošumaví, 38223

Kraj: Jihočeský

Pohár:

Převýšení: 0 m

Ročník: 4.

Délka tratě: 10 km, 22 km, 42,195 km

Povrch: Přírodní terén (kros)

Soutěžní kategorie: Muži do 40 let, muži nad 40 let, ženy do 35 let, ženy nad 35 let, junioři 14-17 let, juniorky 14 - 17 let

Místo a čas prezentace: Kemp Jestřábí, Černá v Pošumaví, 382 23

Místo a čas startu: Kemp Jestřábí, Černá v Pošumaví, 382 23

Odměny: diplomy,pohár a věcná cena pro celkového vítěze, medaile

Počet účastníků: 200

Doprovodné akce a závody: závody pro děti, afterparty, Freestyle maraton

Poznámky: Propozice mohou být aktualizovány. Sledujte webové stránky.

Jméno pořadatele: YK Jestřábí

Email pořadatele: info@icemarathon.cz

Další kontakty: +420 736769592 Oficiální stránky Facebook

Propozice: Ke stažení

Reportáže: 2018 2017 2016

Fotogalerie závodníků:

Výsledky: 2017 2016

Trasa závodu

Fotografie ze závodu

Fotografie ze závoduFotografie ze závodu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Běželi jste tento závod? Pokud ano, přidejte, prosím, jeho stručné, ale věcné a konkrétní hodnocení do komentáře.


Diskuse

Erika Kičinová
Erika Kičinová

Závod, na který stálo jet přes půl republiky. Byl to neobvyklý, velmi vyčerpávající závod, které měl své kouzlo. Bílá tma, neustále jen led a led, velmi příjemní pořadatelé, ochota a pěkné teplé zázemí si u mě vytvořilo nejlepší,nejoblíbenější, nejhezčí závod z mých odbehanych závodů. Děkuji

Zdeněk Adam
Zdeněk Adam

Krásný a unikátní závod v přírodě. Výborně organizovaný, kam se hrabou masové komerční běhy. Letos k nám bylo počasí milostivé, ale pokud ukáže i svou druhou tvář, bude to opravdový extrém! Už se na to těším ˘?

Unikátní závod v českém prostředí. Jela jsem sice na běžkách, ale i tak jsem si to užila parádně. Lipno v tomto směru nabízí naprosto bezkonkureční prostředí v ČR. Organizátorsky skvěle zvládnuté, zmrzlá hladina Lipna je skvělý povrch pro různé sportovní vyžití. Pokud bude možnost, přístí rok se zúčastním zase.

*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku