Závody do 10 km

26 TIPŮ na nejzajímavější dubnové závody: Kam se vydat na domácí závody?

 26 TIPŮ na nejzajímavější dubnové závody: Kam se vydat na domácí závody?

Plánujete v dubnu začít závodní trailovou sezónu? Nebo se závody teprve začínáte a chcete se jen otestovat na silniční desítce? Potom je tento článek určen právě vám.Vybrali jsme pro vás z naší termínové listiny zajímavé závody a tipy, kam se za nimi v dubnu vypravit. Na své si přijdou jak milovníci kratších distancí, tak i zkušení horští běžci. Celkově zde najdete 26 doporučených závodů, ze kterých si určitě vybere každý.

Trailové závody do 20 km

Z trailových závodů do 20 km můžeme doporučit zejména 16,5 kilometrů dlouhý Pošemberský ultra kros (POŠUK), kde na běžce kromě lesních trailů čeká také solidních 500 metrů převýšení. Pro běžce z Prahy může být tahákem například klasický kros Komořany - Čihadlo, který vede výhradně po lesních a polních cestách k letišti Točná a dále na vrch Čihadlo.

4. 4. Velikonoční desítka

8. 4. Hlu - Hlůh běh obor Hvězda

11. 4. 360° Challenge - 6 km dlouhý překážkový závod

14. 4. Komořany - Čihadlo

25. 4. POŠUK, 16,5 km

28. 4. Krčská 10

Trailové závody nad 20 km

Běžci, kteří preferují trailové a horské závody a zároveň další tratě si v dubnu také rozhodně vyberou závod, který je zaujme. Při pohledu do termínové listiny zaujme hned několik závodů. Nádherné prostředí, měkký písčitý povrch tratě, výběhy skalních schodů i dlouhé rovinaté úseky po zalesněném vrcholu skalního masívu - to vše čeká běžce na krosovém půlmaratonu La Sportiva Labské pískovce. Významným podnikem je bezesporu také první závod dvojic tohoto ročníku Horské výzvy. Milovníci horských běhů se sjedou do Jeseníků, kde si mohou vybrat z tratí 63 km, 35 km a 14 km.

Ultramaratonci se potom na začátku dubna nejspíše vydají do Dobkovic na 110 km dlouhý závod Jarním Šluknovskem.

3. 4. Jarním Šluknovskem 110 km

5. 4. La Sportiva Labské pískovce půlmaraton

10. - 11. 4. Horská výzva Jeseníky

11. 4. Halahoj Třebíčský půlmaraton

11. 4. Krušnohorský lesní půlmaraton

18. 4. High Point Sušický horský běh

19. 4. Cross-Country Baba-Kamzík

25. 4. Vysocký krosový půlmaraton

 

Silniční 10 km

I přesto, že ty nejznámější desítky se běhají na jaře zejména v březnu, přijdou si běžci na této distanci na své i v dubnu. Rychlou tratí disponuje například závod Velká Morava v Mikulčicích. Veškeré závody na 10 km, které se konají v dubnu, naleznete v Termínovce.

11. 4. Hradecká křížová desítka

11. 4. Veřovská desítka

12. 4. Běh lipovou alejí - Nymburská desítka

18. 4. Velká Morava

 

Silniční půlmaratony

Se silničními maratony se v dubnu tradičně doslova roztrhl pytel. Duben je totiž z hlediska počasí pro půlmaratonce ideální a stabilní. Pro běžce s ambicemi na osobní rekord je ideální trasa půlmaratonu v Pardubicích, která se zároveň běhá jako Mistrovství České republiky, což zaručuje kvalitní konkurenci a rychlé časy. Všechny půlmaratony, které se běží v dubnu, naleznete v Termínovce závodů.

4. 4. Kroměřížský 1/2Maraton

11. 4. Bakovský půlmaraton

18. 4. Pardubický vinařský půlmaraton - MČR v půlmaratonu

18. 4. Brněnský půlmaraton

25. 4. Hanácký půlmaraton

 

Silniční závody nad 21 km

Pro maratonce a ultraběžce, kteří se nebojí asfaltu, je v dubnu také několik možností, kde si mohou dobře zazávodit. Zajímavým závodem je bezesporu Brdská stezka na 50 km, který se zároveň běží jako Evropský pohár v ultramaratonu.

4. 4. Jarní Unhošťský maraton

11.4. Mělnický Maratón Míru

11. 4. Brdská stezka 50 km - Evropský pohár ultramaratonu

 

Další závody třeba i v zahraničí naleznete na www.SvetBehu.cz/terminovka


Diskuse

kitty
kitty
to je dobré znamení, že závody v terénu začínají převažovat nad závody po asfaltu ... nebo to je možná i výběrem, každopádně já to nechápu, že někde jde běžet 21 km po asfaltu a betonu, když může běžet to samé v lese po příjemných cestičkách
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku