Závody do 10 km

Trať 10 km na dubnovém závodě Loap PBT VAŠÍ LIGY nejrychleji zdolali Michal Vokrouhlík a Julie Roznosová

Ve středu 22. dubna se konal celkově pátý závod seriálu Loap PBT VAŠÍ LIGY 2015, který přivítal 136 závodníků.

Běžci si mohli vybrat ze dvou variant - desetikilometrovou či pětikilometrovou trať. Celkově 91 běžců si zvolilo závod na 10 km, v kterém doběhl mezi muži jako první Michal Vokrouhlík s časem 35:28, druhé místo se ztrátou 27 vteřin získal Milan Svoboda, který doběhl pouhé 4 vteřiny před třetím Lukášem Slatinským. Mezi ženami dominovala Julie Roznosová s časem 42:45, druhé místo získala Veronika Vágnerová s časem 44:13 a jako třetí se umístila Andrea Lexová se ztrátou 2 minut a 38 vteřin na vítězku.

Na traťi dlouhé 5 km startovalo 45 závodníků. Mužskou kategorii vyhrál Jakub Mocek s výkonem 17:31, se ztrátou 20 vteřin si pro druhé místo doběhl Emanuel Buzek a třetí příčku získal Tomáš Vávra s časem 18:10. V závodě žen zvítězila s časem 24:35 Eva Krejčířová, která doběhla s náskokem 25 vteřin před Kateřinou Šípovou a třetí příčku vybojovala Lenka Bouchalová se ztrátou 45 vteřin na vítězku.

Závod vedl jako vždy příjemným prostředím po rovinaté trati kolem břehu Vltavy v Praze Braníku, kde často padají osobní rekordy. Celý závod doprovázelo pěkné jarní počasí a parádní atmosféra mezi závodníky. Příští závod Loap PBT VAŠÍ LIGY se bude konat 27. května.