Vítězství v sobotním MASARYK RUNu obhájil Robert Míč!

V sobotu, 9. 4. 2016, se na automotodromu Brno konal již 3. ročník závodu MASARYK RUN Zdravotní pojišťovny 211. Stejně jako loni bylo možné si zazávodit ve třech disciplínách, běhu, inline nebo v koloběhu. Každý si tedy našel své.

Hlavním závodům (10 km a 10,442 km), vždy předcházely závody dětí, které si své síly poměřily na tratích 200 m, 400 m a 1500 m. Bojovnost, síla a statečnost vyzařovaly ze všech dětských tváří. Pořadatelé je pak všechny v cíli ocenili perníkovou medailí, na které si každý zaslouženě pochutnal.

Jediné, co závodnímu dni moc nepřálo, bylo počasí

To si vyzkoušeli hned závodnici na 10 km inline, kterým déšť pořádně otestoval kolečka. Asfaltový povrch automotodromu však ukázal své kvality a boj o vítězství byl pěkně napínavý. Mezi muži nakonec vyhrál Richard Kudělásek z týmu Bruslárna.cz v čase 18:08.30. Nejrychlejší ženou se stala Lucie Korvasová z INLINE Veselí, 2:17,77.

Po inlinech přišly na řadu závody v koloběhu. Jezdci se museli poprat s dvěmi okruhy o celkové délce 10,442 m. Tuto trať nejlépe zvládl Jan Pavel z oddílu Bez Pedálů v cílovém čase 22:05.11 a z žen Kristina Fryzová, Mushing Team Ostrava, 28:45.66.

V 15 hodin startoval hlavní závod, běh na 10,442 km. Pro běžce se i trošku umoudřilo počasí. I když celková teplota nepřesáhla 10°C, umírnil se alespoň déšť. Na startovní čáru se postavilo 880 jednotlivců a 112 dvoučlenných štafet (2x 5,221m).  Favoritem závodů byl loňský vítěz Robert Míč, který si MASARYK RUN každoročně pochvaluje. Je kombinací jeho dvou koníčků – běhu a závodního prostředí motorek. Svou běžeckou sílu ukázal už v prvním kole, kde si vytvořil náskok a do druhého vbíhal s již zřetelným odstupem. Cílovou pásku pak tento běžec z VSK Univerzity Brno protnul v čase 34:14. S minutovou ztrátou za ním, na druhém místě doběhl Jiří Petr z TRIEXPERT teamu, 35:17. Bronzovou příčku vybojoval v čase 36:02 Jakub Ambros, AK Emila Zátopka Kopřivnice.

Bojovnost předvedly i ženy

Vítězkou se stala Tereza Eliášková z AK Olymp Brno v čase 41:29. s odstupem přes minutu, doběhla v čase 42:52 Tereza Jagošová, AC Moravská Slávia Brno a bronz získala v čase 43:21 Lenka Kohnová z týmu BěhejBrno.com.

Celým dnem proudila skvělá atmosféra podpořená bohatým doprovodným programem a koncertem kapely O5 a Radeček. Sportovní den byl zakončen tombolou o ceny v hodnotě 50.000 Kč.