Desítku na posledním závodě Pražské běžecké tour Vaší Ligy 2016 ovládli Vokrouhlík a Davídková

V sobotu 26. listopadu 2016 se konal poslední letoší závod Loap Pražské běžecké tour Vaší Ligy. Závodu se zúčastnilo 176 běžců a běžkyň a také proběhlo oceňování závodníků, kteří se letos zúčastnili alespoň 6-ti závodů.

Na vytrvalce opět čekala desetikilometrová trasa a ti běžci, kteří preferují kratší vzdálenosti, si mohli zvolit 5 km. Tratě vedly jako vždy příjemným prostředím po rovinaté trati kolem břehu Vltavy v Praze Braníku. Na závodníky čekalo typické listopadové počasí.

Jedná se o pravidelné závody na 5 nebo 10 km vedené po silnici příjemnou tratí podél břehu Vltavy v Praze. Více informací o listopadovém závodu Loap PBT VAŠÍ LIGY najdete v termínovce.

Na trať dlouhou 10 km se postavilo 113 běžců, mezi nimiž si pro prvenství doběhl s časem 34:54 Michal Vokrouhlík. Druhou příčku obsadil Jiří Kabelka s výkonem 36:03, třetí místo pak vybojoval v čase 36:07 Michal Burian. Mezi ženami dominovala Petra Davídková s časem 43:53, druhé místo získala Lucie Budínová s výkonem 45:14 a jako třetí se umístila Lucie Zajíčková se ztrátou 26 vteřin na vítězku.

Pětka v podání Rákosníka a Košťálové

Na pětce startovalo 73 závodníků. Mužskou kategorii vyhrál Luboš Rákosník s výkonem 17:33, se ztrátou 4 vteřin si pro druhé místo doběhl Vojtěch Grundman a třetí příčku získal Pavel Víšek s časem 17:48. V závodě žen zvítězila s časem 20:48 Kristýna Košťálová, která doběhla s náskokem 24 vteřin před Barborou Štěpánkovou. Třetí příčku pak vybojovala Katarína Třísková s výkonem 21:37.

Celého seriálu se zúčastnilo 990 běžců a běžkyň (o 126 více než loni), z nich bylo 74 náležitě oceněno za pravidelnou účast 6-ti a více závodů.