ZÁVODY

Nejtěžší závod na území ČR – Beskydská sedmička + VIDEO

Nejtěžší závod na území ČR – Beskydská sedmička + VIDEO

 

Po roce je tady zase Beskydská sedmička se svoji obrovskou porcí kilometrů a vertikálního stoupání. Tentokrát se běžci/chodci musí připravit na převýšení skoro 5200 metrů na 89 kilometrech v časovém limitu 30 hodin. Troufli byste si?Není novinkou, že Beskydská sedmička, jejíž historie sahá do roku 2010, má punc mistrovství České republiky v horském maratonu. To závod dělá ještě atraktivnější a za poslední čtyři ročníky má počet účastníků rostoucí charakter. Už se stalo pravidlem, že závod je několik týdnů před startem plně obsazen.

adidas

Hlavním partnerem závodu je dlouhodobě firma adidas, jejíž tým je pravidelným účastníkem B7. Závodí se ve dvou kategoriích, respektive na dvou podobných trasách. Ta delší je trasa „Sport“, které patří výše zmíněné parametry (89 km, 5200 metrů převýšení). Začíná se v Třinci a cíl je na náměstí ve Frenštátu pod Radhoštěm. Kategorie „Hobby“ má o něco kratší cestu, která je dlouhá 84 kilometrů a obnáší 4600 metrů převýšení. Sami vidíte, že tzv. „hobíci“ nemají zase o tolik lehčí profil. B7 odstartuje už 6. 9. ve večerních hodinách.

Profil letošní trasy

Jak vypadaly poslední tři ročníky?


Sport/Hobby, Převýšení Sport/Hobby, Vzdálenost
1.ročník ??? 87 km / ???
2.ročník 5302 m / 4821 m 87 km / 83 km
3.ročník 5302 m / 4821 m 95 km / 92 km

Loni potřebovali vítězové Pavel Štryncl a Tomáš Petreček k překonání tratě 13 hodin a 5 minut. To už je podle mě solidní úprk!

Docela vtipné video, které sloužilo jako pozvánka pro letošní rok. Vyzvedl bych hlavně „vlka“ a úsek 2:12 – 2:18, to znám moc dobře Smějící se.

Závod založil horolezec Libor Uher a tady je s ním rozhovor po loňském 3. ročníku

S využitím beskydskasedmicka.cz, adidas.cz


Diskuse

Závod to těžký doopravdy je, ale rozhodně né nejtěžší. Třeba 5 Beskydských vrchů (5BV) je rozhodně těžší.
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku