ZÁVODY

Běh na Čerčanský Chlum: Edlman vytvořil traťový rekord, mezi ženami zvítězila Klimešová

Již 17. ročníku závodu se zúčastnilo 173 běžců, to je druhá nejvyšší účast v historii. Za příznivého počasí s přehledem zvítězil a vytvořil nový zimní traťový rekord Tomáš Edlman z klubu Slávia Praha.

Závod dlouhý 4,34 km s převýšením 255 metrů, který je součástí poháru Běžec Podblanicka a Seriálu Běhů do kopců v Praze a okolí se konal v sobotu 28. února 2015 v Čerčanech. Účást byla vysoká, zařadila se historicky na druhou nejvyšší účast. Závodníkům přálo počasí i teplotní podmínky, a tak možná i proto došlo vytvoření nového traťového rekordu v čase 17:49, který vytvořil Tomáš Edlman ze Slavia Praha následovaný Janem Hostičkou z Dejvic. Mezi ženami excelovala Tereza Klimešová z Extreme Obstacle Runners v čase 23:36 a hned za ní doběhla Zuzana Kubátová z Prahy.