ZÁVODY

Železnohorák 2015: Škodová a Trávníček ovládli trať

Závod Železnohorák o délce 5, 2 kilometrů a 300 metrů převýšení ovládl Matěj Trávníček, mezi ženami kralovala Petra Škodová.

První ročník závodu Železnohorák se běžel 28. února v obci Bezděkov u Chotěboře. Trať byla 5, 2 km dlouhá s více než 300 metrovým převýšením - běželo se na nejvyšší vrchol Železných hor - Vestec. Závod se konal na počest legendárního Železnohoráka, který podle legendy běhal po vrcholech Železných hor v červených trenkách a podle ročního období v bílém tričku nebo tílku a v rádiovce nebo zmijovce na hlavě. Trať byla poměrně technicky náročná, místy zajištěná i lany a zasněžená.

Nejrychlejší ve zdolání vrcholu byl Matěj Trávníček v čase 22:48, hned za ním doběhl Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKT Pardubice v čase 23:06. Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Škodová z OK Loko Pradubice, která dokončila v čase za 31:07. Druhá byla Jana Klinecká z Hlinska s časem 31:37.