ZÁVODY

Poslední etapou skončil o víkendu letošní Lysacup, absolutními vítězi jsou Lichý a Krejčiříková

Poslední etapou skončil o víkendu letošní Lysacup, absolutními vítězi jsou Lichý a Krejčiříková

V sobotu 28. 2. se na Lysé hoře konal poslední letošní závod etapové série Lysacup. Snad jen kvůli netradičnímu způsobu startu v podobě intervalových skupin tentokrát nevyhrál absolutní král letošního ročníku Tomáš Lichý z týmu Splašení goroli. I tak si ale Lichý doběhl pro třetí místo.Lysacup = horská zábava pro běžce na celou zimu

Lysacup je unikátní běžecký seriál, který se v zimní termínové listině vrchařů už napevno usadil. Jak název seriálu napovídá, jedná se o běhy, které mají vždy stejný cíl - “dobít” nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, 1323 m.n.m. vysokou Lysou horu. První startovní výstřel Lysacupu se odehrává na začátku listopadu, poslední potom zpravidla na konci února. K atraktivitě závodu potom přispívá i fakt, že se prakticky každý víkend startuje z jiného místa a každý závod se liší v délce i profilu. Charakteristickým faktorem, který hraje při etapách Lysacupu významnou roli, je počasí. Žádným překvapením tak pro běžce nemůže být sníh, led, vítr, mlha a další záludnosti, které si pro ně připraví příroda.

Kromě pestrosti v podobě různých tras na vrchol závodníkům běžeckou zimu na Lysé hoře zpestřují také speciální etapy. Ta silvestrovská je například tradičně pojatá v převlecích, kdy si běžci užívají více srandy než závodního nasazení. Dalšími speciálními etapami jsou například noční etapa s čelovkami nebo etapa “3 in 1”, kdy na běžce čeká klasický výběh následovaný seběhem a dalším výběhem na vrchol. Je tedy vidět, že organizátorským nápadům se meze nekladou a účast na Lysacupu jen dokládá, že běžci si toho cení a stále je to baví.

Jak již bylo naznačeno, poslední etapu okořenily intervalové starty, kdy běžci s dobrým umístěním s předchozích závodů startovali s 5 minutovým, resp. 2,5 minutovým mankem. To ale nezabránilo těm nejlepším, že si i ze zadních řad prokousali na přední příčky a potvrdili tak stabilní výkony z celého seriálu. Ani dvojnásobný bodový přísun z finálové etapy neměnil nic na výsledcích celkového pořadí Lysacupu 2015. Absolutním králem se stal Tomáš Lichý, který byl letos na svazích Lysé hory k neporažení, následovaný Tomášem Macečkem a Vítem Otevřelem. V ženách se potom celkovou vítězkou stala Denisa Krejčiříková.

Specialitou Lysacupu je také soutěž týmů. Bodový přísun z každého závodu zajišťují týmu tři nejlepší závodníci. Stejně jako minulý rok ovládl celkové pořadí tým Splašení goroli.

Celkové pořadí Lysacupu 2015

Muži

  1. Tomáš Lichý (Splašení goroli) – 5830 b.
  2. Tomáš Maceček (Pearl iZUMi) – 5676 b.
  3. Vít Otevřel (Jump sport) – 5605 b.

Ženy

  1. Denisa Krejčiříková (VZS Ostrava) – 4877 b.
  2. Andrea Krstevová (Pearl iZUMi) – 4409 b.
  3. Marie Delingerová (AVA) – 4093 b.

Týmy

  1. Splašení goroli – 21 588 b.
  2. Vinotéka u Karla, Frenštát p. R. – 21 498 b.
  3. Jump sport – 21 350 b.

 

Kompletní výsledky Lysacupu

Fotografie ze závodu: Lukáš Podolák

Foto: Lukáš Podolák


*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 
 +   = 

BĚŽECKÉ ZAJÍMAVOSTI

Hlavní menu

ZAJIMAVE VYBAVENI

● REDAKCE ● REKLAMA ● JAK NAPSAT ČLÁNEK ● PODMÍNKY UŽÍVÁNÍ WEBU

Více obsahu najdete na klasické verzi webu. Fotografie a texty jsou chráněny autorským právem a jejich použití není možné bez svolení autora.

Nahoru na stránku