V jihočeském Horském maraton ultra trailu zabodoval Jan Fujáček a Lucie Samcová

V neděli, 29. 3. 2015 se uskutečnil již 17. ročník horského maratonu. Každý účastník si mohl vybrat z několika kategorií.

Nejvíce, 61 běžců mezi sebou soupeřilo v kategorii mužů v běhu na 32 km. Trasu s 1200 m převýšení zvládl nejrychleji Jan Fujáček s časem 2:32:04, který získal dvouminutový náskok před Alešem Palko a třetí se jen se 4 sekundovou ztrátou umístil Jan Baier. Stejnou trať si vybralo jen 5 žen, zde souboj nebyl zdaleka tak těsný. První místo  vybojovala Lucie Samková s časem 3:11:01.

Běžci startovali ve vesnici Trhové Sviny a drtivou část závodu absolvovali v terénu. Trasa vedla po červené značce přes Benešov nad Černou až na Kraví horu, odkud se pak sbíhalo po zelené až do cíle do Hojné Vody. Právě v polovině trasy, v Benešově začínal závod kategorií v běhu na 14 km. Opět zde byla nejhojněji zastoupena kategorie mužů se 23 závodníky. V mužích zvítězil Michal Kadoch ze Salomon Teamu v čase 1:00:29, v ženách Šárka Grabmüllerová s krásným časem 1:11:40. Všichni běžci zvládli 600 m převýšení.

Závodu se účastnilo také několik jednotlivců se psem a několik dvoučlenných štafet.